Artykuł sponsorowany

Robert Wardzała – kandydat Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego

Robert Wardzała – polityk i sportowiec, prezes tarnowskiego Klastera Przemysłowego – jest kandydatem do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 10, obejmującego również powiaty bocheński i brzeski.

Bogata i różnorodna kariera zawodowa Roberta Wardzały zaczęła się na żużlowym torze, na stadionie Unii Tarnów. Przez lata na krajowych i europejskich arenach rywalizował z najlepszymi. Niespodziewany koniec sportowej kariery przyniosła kontuzja, która uniemożliwiła mu dalsze starty. Wówczas, z żużlowego toru, trafił przed telewizyjne kamery. Dziś jest uznanym ekspertem sportowym.

Równocześnie zaczął działać w biznesie. Najpierw prowadząc własną firmę, później jako prezes Małopolskiego Regionalnego Funduszu Poręczeniowego, ostatnio – na czele Tarnowskiego Klastera Przemysłowego.

Jego drugą, obok sportu, wielką pasją jest polityka. I tu na koncie ma już spore sukcesy. Był posłem na Sejm w latach 2011 -2015. Sprawował także mandat radnego w tarnowskiej Radzie Miasta.

W polityce najbardziej ceni to, że daje realną możliwość zmian. Robert Wardzała, z zapałem sportowca, zawsze walczy o rzeczy istotne. Determinacja pomaga mu osiągać założone cele.

Zawsze stara się być obecny w środowisku lokalnym i pomagać ludziom. Był inicjatorem i finansował wiele akcji społecznych. Jedna z najbardziej znanych w naszym regionie – „Prawnik za darmo” umożliwia wielu mieszkańcom skorzystanie z bezpłatnych porad prawnych, dzięki którym mogą uporządkować swoje życiowe sprawy.

Propaguje też zasady bezpiecznego zachowania się na drogach. Zachęca do oddawania krwi i dba o honorowych dawców. Stara się pomagać rozwiązywać problemy.

Teraz kandyduje do Parlamentu Europejskiego.

– Uważam, że Polska musi mieć silną reprezentację w Parlamencie Europejskim, bo to ważne dla nas wszystkich – mówi Robert Wardzała. – Jest kilka istotnych kwestii, o które musimy zadbać.

Wśród nich wymienia wyrównanie poziomu życia Europejczyków. Podkreśla, że drogą do dynamicznego wzrostu dochodów jest wzmacnianie Jednolitego Rynku, wspólnego obszaru handlu, inwestycji i usług, na którym Polacy i ich firmy mogą wykorzystywać swe atuty.

– Musimy zapewnić dobre warunki pracy wszystkim zatrudnionym w krajach Unii. Nie może być akceptowana praca bez godziwego wynagrodzenia – podkreśla.

Kolejnym ważnym zagadnieniem jest zadbanie o fundusze europejskie dla Polski i naszych samorządów.


– Według projektu, budżet Unii na lata 2021-27 ma wzrosnąć o ponad 10 procent, a udział w nim Polski – spaść o tyle samo. To niedopuszczalne – mówi Robert Wardzała. – Wszyscy wiemy, jak wiele do tej pory udało się zrobić w naszych miastach i wsiach, w całym regionie i w całym kraju dzięki wsparciu funduszy unijnych. Musimy zadbać o to, byśmy nadal mogli z nich korzystać.


Wśród priorytetów wymienianych przez Roberta Wardzałę są: „Unia zdrowszego i dłuższego życia” – ze szczególnym naciskiem na walkę z chorobami nowotworowymi,
„Unia Europejska dla młodych” – czyli takie jej urządzenie, by jak najlepiej służyła przyszłym pokoleniom, ucząc ich otwartości, przedsiębiorczości i innowacyjności, „Unia wspólnego bezpieczeństwa” i „Unia spójna transportowo i komunikacyjnie”.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.