Artykuł partnerski

Ty też możesz pomóc Mateuszkowi

W związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym za rok 2018, przypominamy Państwu o możliwości przekazania 1% podatku na naszego synka Mateusza. Jednocześnie zwracamy się z apelem o rozpowszechnienie tej idei wśród Waszych rodzin i znajomych.

Mateuszek wymaga stałej systematycznej rehabilitacji, leczenia farmakologicznego oraz zakupu sprzętów rehabilitacyjnych.

Nasz syn ma zdiagnozowane małogłowie, czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce z współistniejącą spastyką oraz padaczkę lekooporną Rehabilitujemy go praktycznie od urodzenia i dzięki temu robi postępy, a także nie ma przykurczów. Godzina zajęć rehabilitacyjnych to 80 – 100 zł Zajęcia z logopedą to koszt w granicach 60 – 80 zł.

Mati posadzony na krzesełku sam jakiś czas usiedzi oczywiście pod nadzorem. Nie jest mu też obojętne wiele rzecz, nie potrafi mówić, ale umie się domagać po swojemu. Chwilę też potrafi stać, trzymając się czegoś. Kolejny już rok leczymy syna lekami na padaczkę zakupionymi poza krajem, w Polsce niestety nie są dostępne.

Był już leczony wszystkimi polskimi lekami, bez skutku. Niestety koszty nie są małe, kuracja miesięczna kosztuje nas około 800 zł. Z padaczką lekooporną nie jest łatwo, leki działają jakiś czas albo w ogóle, potem trzeba wycofywać i wprowadzać nowe.

Na dzień dzisiejszy cieszymy się, ponieważ udało się częściowo wyciszyć napady z około 40 na dzień do 3-4 dziennie. Padaczka nie pozwoli o sobie zapomnieć, nie daje za wygraną… Zapiera dech w piersi ze strachu w obawie o zdrowie i życie dziecka. Bywają ciężkie chwile. Nie ukrywam jest to jedno z naszych marzeń, aby wyeliminować napady całkowicie u Mateuszka.

Syn przeszedł operacje, podcięcie ścięgien przywodzicieli, dzięki temu lepiej siedzi i stoi. Zakupiliśmy używany sprzęt rehabilitacyjny do nauki chodzenia NF-WALKER.

Syn w miarę możliwości jest rehabilitowany w każdy dzień i bardzo lubi zajęcia. Koszty związane z leczeniem, zakupem sprzętu oraz rehabilitacji częściowo pokryliśmy z 1%, oraz darowizn, które Państwo przekazali dla Mateuszka. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną dotychczasową pomoc i pamięć o naszym synku Nie poddajemy się, robimy co możemy, aby zapewnić synowi leczenie i rehabilitację, ponieważ widzimy postępy cieszymy się z każdych nawet najmniejszych osiągnięć, jakie Mateuszek dokonuje.

Naszym marzeniem jest, aby nigdy nie zabrakło funduszy na leczenie i rehabilitację syna, ponieważ codzienna intensywna rehabilitacja i leczenie jest jedyną szansą na uzyskanie poprawy stanu zdrowia.
Z całego serca prosimy o pomoc, ponieważ specjalistyczna rehabilitacja i leczenie jest bardzo kosztowne.

Mamy nadzieję, że z Państwa pomocą uda nam się zebrać pieniądze na dalszą rehabilitację i leczenie syna.
Do tej pory, gdyby nie pomoc ludzi dobrego serca, nie bylibyśmy w stanie zapewnić Mateuszowi intensywnej rehabilitacji. Za każdą okazaną pomoc, wyrozumiałość, życzliwość jesteśmy i zawsze będziemy ogromnie wdzięczni. Z góry z całego serca serdecznie DZIĘKUJEMY.

Rodzice Anna i Jacek Paprota

Aby wesprzeć mateuszka wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS: 0000037904 a w polu „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE” 18748 PAPROTA MATEUSZ

Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”. ŁOMIAŃSKA 5,01-685 WARSZAWA ALIOR BANK SA
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem 18748 PAPROTA MATEUSZ – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra