Zdrowie

Brzesko. Dzienny Dom Opieki Medycznej – otwarcie już w marcu

Fot. SP ZOZ Brzesko

W brzeskim szpitalu trwają  ostatnie prace wykończeniowe przed otwarciem Dziennego Domu Opieki Medycznej. Uruchomienie placówki zostało przesunięte ze stycznia na marzec ze względu na procedury przetargowe.

Celem pobytu w DDOM jest przywrócenie pacjentowi po ciężkiej chorobie sprawności umożliwiającej samodzielne funkcjonowanie. W ramach domu opieki medycznej zaplanowano zajęcia rehabilitacyjne, kontynuację leczenia chorób przewlekłych, w razie konieczności wykonywanie badań diagnostycznych,  ale też spotkania i prelekcje dotyczące zdrowej diety czy odpowiednich zajęć ruchowych.

– Chcemy pacjentom przebywającym w DDOM stworzyć warunki zbliżone do domowych  Będą mieć do dyspozycji  pokój dzienny, gabinet rehabilitacji, kuchnię, a także miejsce wypoczynku. Cały obiekt jest dostosowany do osób niepełnosprawnych – wylicza Elżbieta Adamska koordynator DDOM w Brzesku.

Zajęcia  w DDOM będą prowadzone od poniedziałku do piątku. Wymagający tego pacjenci mieć zapewniony transport.

-Rekrutacja nadal trwa, przyjmujemy pacjentów i kompletujemy dokumentację potwierdzająca stan pacjenta  – dodaje koordynator DDOM w Brzesku.

Warunkiem przyjęcia do DDOM jest przebyta choroba, pobyt w szpitalu, wiek powyżej 60 lat i  sprawność wg skali Barthel pomiędzy 40-65.

Warto pamiętać, że aby zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać w szpitalu (p.369 III p.) Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 14.30

Otwarcie Dziennego Domu Opieki medycznej jest możliwe dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-20. Projekt, na który szpital otrzymał blisko 3.4 mln zł, będzie realizowany przez trzy lata. 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra