Wybory 2018

Wybory. Komitety zarejestrowane. Ostra walka zapowiada się w kilku gminach, na pewno spokojnie będzie w Iwkowej

O północy minął termin rejestracji komitetów wyborczych do jesiennych wyborów samorządowych. Ciekawie zapowiadają się one na pewno w: Brzesku, Łapanowie, Trzcianie, Żegocinie i Rzezawie. W gminie Iwkowa  zarejestrowano tylko jeden komitet, a to oznacza, że urzędujący wójt nie będzie miał najprawdopodobniej w październikowych wyborach kontrkandydata.

W Bochni zarejestrowano cztery komitety wyborcze o zasięgu powiatowym (mogą rejestrować kandydatów do rady powiatu ale też rady gminy): KWW Bocheńskie Porozumienie, KWW Bochniacy dla Bochni, KWW Dziedzictwa Patriotycznego „Sarmacja”, KWW – Nasza Wspólna Sprawa.

W Brzesku natomiast sześć komitetów o zasięgu powiatowym: KWW Brzesko od Nowa, KWW – Mieszkańcy zasługują na więcej,  KWW Powiat Brzeski, KWW Racjonalni Razem, KWW Samorządy Razem 2018, KWW Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego.

W Łapanowie zmierza się ze sobą kandydaci sześciu komitetów:  KWW Andrzeja Śliwy, KWW Gminy Łapanów, KWW Kazek – Róbmy Odważnie, Działajmy Odpowiedzialnie, KWW Mój Łapanów, KWW Nasz Kobylec,  KWW Szostak.

Ciekawie będzie także w Trzcianie, gdzie zarejestrowano cztery komitety: KWW – Aktywni – Niezależni, KWW Gminy Trzciana, KWW Nasza Mała Ojczyzna, KWW – Przyszłość i Rozwój Gminy Trzciana.

W Nowym Wiśniczu zarejestrowano trzy komitety: KWW Autostrada do przyszłości, KWW Gmina Nowy Wiśnicz oraz KWW Sołtys.

Także trzy komitety wystawia swoich kandydatów w najbliższych wyborach samorządowych w gminie Bochnia. Będą to: KWW Chcemy Dobrego Gospodarza, KWW Marek Bzdek, KWW Twoja Wieś.

W gminie Żegocina  zarejestrowano cztery komitety:KWW Gmina Żegocina Wspólne Dobro, KWW Gminy Żegocina, KWW Nasza Przyszłość, KWW Odrodzenie Naszej Małej Ojczyzny.

Dwa komitety zarejestrowano w Gminie Lipnica Murowana: KWW Grzegorza Sienkiewicza – Czas na zmianę i KWW Wspólnie i Solidarnie.

Także dwa komitety zarejestrowano na terenie gminy Drwinia: KWW Jana Pająka i KWW  Razem dla Gminy Drwinia.

W Rzezawie swoich kandydatów wystawi aż cztery komitety. Będą to: KWW Józefa Zycha, KWW Mariusza Paleja, KWW Romana Rachwała, KWW Zbigniewa Biernata.

 

POWIAT BRZESKI

W gminie Szczurowa zarejestrowano dwa komitety: KWW – Dla Dobra Wszystkich Sołectw, KWW w Niezależni Małopolski.

W Gminie Dębno zarejestrowano trzy komitety: KWW – Doły 2018, KWW Inicjatywa Samorządowa, KWW Mieszkańcy i Sołtysi Gminy Dębno.

Także trzy komitety zarejestrowano w gminie Borzęcin: KWW Nasza Gmina Borzęcin, KWW Rządzimy Sprawiedliwie, KWW Tadeusza Prusa.

Dwa komitety zarejestrowano w gminie Czchów: KWW Krzysztofa Olchawy – Lanie wody wyszło z mody,  KWW Samorządność 2018.

Tylko jeden komitet zarejestrowano w gminie Iwkowa: KWW Praworządność i Gospodarność.

W gminie Gnojnik swoich kandydatów w wyborach samorządowych wystawią dwa komitety: KWW Renaty Krakowskiej i KWW Sławomira Paterka.

Swoje listy zgłaszają też ogólnopolskie partie polityczne, które nie zostały ujęte w zestawieniu.

4 komentarze

4 Comments

 1. Iwko

  28 sierpnia godzina 10:16

  Informacja na temat zarejestrowanych komitetów tylko częściowo prawdziwa bo oprucz komitetów lokalnych są jeszcze komitety rejestrowane centralnie przez np partie. Oznacza to że np w Iwkowej może pojawić się dodatkowy kandydat a nie jak sugeruje artykuł że „najprawdopodobniej” dodatkowego kandydata nie będzie.

  • Małgorzata Więcek-Cebula

   28 sierpnia godzina 13:30

   W informacji, jest też zapis, że to zestawienie nie uwzględnia komitetów rejestrowanych przez partie.

 2. Mirek P.

  28 sierpnia godzina 20:05

  ie znam dobrze Pana Biernata, ale wygląda mi to na szansę pozbycia się z Urzędu w Rzezawie Pana Paleja i całej ekipy Łysego!

 3. Mateusz

  29 sierpnia godzina 13:55

  Każdy tylko NIE PALEJ. Zresztą wyboru zbyt dużego nie mamy, ale co zrobić? Nie będę głosił peanów na cześć pana Biernata, ale trochę o nim słyszałem i były pozytywne opinie. Wiem, że z panem Palejem się raczej nie lubią, bo Biernat ciągle wygrywa z nim różne sprawy w sądzie;) Mam znajomych, którzy znają panią, która pracowała w centrum kultury i została wywalona, a na jej miejsce przyszła kuzynka Paleja. Sprawa wylądowała w sądzie, prowadził ją pan Biernat i wygrał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra