Wydarzenia

Wiśnicz. Mirosław Chodur został radnym podczas niedzielnych wyborów

fot. Kuba Kaczmarczyk

202 osoby poparły Mirosława Chodura, byłego przewodniczącego RM w Nowym Wiśniczu podczas wczorajszych wyborów. Jego kontrkandydat zdobył 158 głosów. Wybory w okręgu nr 14 trzeba było powtórzyć ze względu na nieprawidłowości, do których doszło jesienią.

Podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowym w Starym Wiśniczu  w komisji nr 14 wydano  568 kart do głosowania, a z urny wyjęto ich już 757. Do Sądu Okręgowego w Tarnowie wpłynęła w tej sprawie skarga wyborcza. W grudniu ub. roku Sąd Okręgowy w Tarnowie uznał ją – unieważniając  tym samym wybory i wygaszając mandat radnego, który został wybrany.

Wczoraj po raz kolejny mieszkańcy Starego Wiśnicza musieli iść do głosowania. Frekwencja wyniosła ponad 36 procent. Z 1000 osób uprawnionych do głosowania w tym okręgu do urn poszło 362 mieszkańców.

Wygrał Mirosław Chodur (KWW Autostrada do Przyszłości) były przewodniczący RM w Nowym Wiśniczu, drugi kandydat z tego okręgu Sławomir Błoniarz (KWW Gmina Nowy Wiśnicz) uzyskał – 158 głosów.

-Najważniejsze, że udało się sprawnie przeprowadzić głosowanie.Dziękuję również wszystkim, którzy w nim wzięli udział – powiedział Portalowi Bochnia Brzesko z bliska Mirosław Chodur.

Zaprzysiężenie nowego radnego odbędzie się podczas sesji RM w Nowym Wiśniczu.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra