Wybory 2018

Region. Zobacz, kto walczy o władzę w gminach powiatu bocheńskiego?

Fot. paweł bielak/wydawnictwo regis

To będą ciekawe wybory. W Bochni o fotel burmistrza walczy czterech kandydatów, po trzech zmierzy się w: Rzezawie, Łapanowie, Trzcianie i Żegocinie. W Nowym Wiśniczu będziemy obserwować pojedynek dwóch pań. Tylko w Lipnicy Murowanej obecny wójt może spać spokojnie, nie ma bowiem kontrkandydata.

O fotel burmistrza Bochni walczy czterech kandydatów: 61-letni Stefan Kolawiński, 49-letni Krzysztof Kokoszka, 25-letni Artur Gondek i 63-letni Jerzy Lysy.

W gminie Bochnia Marek Bzdek, który wójtem został cztery lata temu, będzie miał kontrkandydata. Jest nim 53-letni dr hab. Jacek Salamon.

Ostra walka zapowiada się w Rzezawie. Tam oprócz urzędującego wójta 42-letniego Mariusza Paleja o fotel gospodarza gminy powalczą: 39-letni Zbigniew Biernat i 53-letni Roman Rachwał.

W Nowym Wiśniczu urzędująca burmistrz 59-letnia Małgorzata Więckowska będzie miała kontrkandydatkę. Jest nią 44-letnia Renata Kierepka, była zastępczyni Stanisława Gaworczyka poprzedniego burmistrza Nowego Wiśnicza.

W Drwini 36-letni Jan Pająk obecny wójt będzie walczył o utrzymanie stanowiska z 45-letnim Mirosławem Siudakiem, kandydatem PiS.

W Łapanowie za to o fotel gospodarza gminy walczyć będą: 78-letni Jan Kulig, wójt poprzedniej kadencji, 53-letni Robert Roj – obecny wójt i 56-letni Janusz Śliwa.

Także w Trzcianie będzie zacięta walka. Bowiem na stanowisku gospodarza tej gminy widzi siebie także trzech kandydatów: 51-letni Andrzej Kącki, 65-letni Józef Nowak obecny wójt oraz 36-letni Cezary Stawarz.

O fotel wójta Żegociny nie ubiega się obecny wójt Jerzy Błoniarz, walczą za to: 56-letni Jan Marcinek, 45-letni Paweł Sajdak oraz 40-letni Wojciech Wrona.

Komfortową sytuację ma za to 39-letni Tomasz Gromala, jest on jedynym kandydatem na wójta gminy Lipnica Murowana.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Kraków

    27 września godzina 21:46

    Są jakieś sondaże kto może wygrać w Bochni hmm 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra