Wydarzenia

Region. Absolutoryjni rekordziści. Zobacz, którzy samorządowcy cieszą się największym poparciem radnych

Wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak otrzymał w tym roku już 20. absolutorium
Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Stefan Kolawiński, jako jedyny samorządowiec z powiatu bocheńskiego i brzeskiego nie otrzymał absolutorium za 2017 rok. Oznacza to, że większość radnych w mieście źle ocenia jego pracę.

Sesja absolutoryjna jest jedną z ważniejszych dla szefów samorządów. Podczas niej radni danej gminy oceniają pracę burmistrza lub wójta. Mogą ją ocenić dobrze i przyjąć uchwałę, mogą też działania gospodarza gminy negatywnie zaopiniować i wtedy absolutorium nie jest udzielone.

I, mimo że nie przyjęcie uchwały nie skutkuje żadnymi konsekwencjami prawnymi dla burmistrza czy wójta, pozostawia jednak pewien niesmak.

W ostatnich tygodniach we wszystkich gminach powiatów bocheńskiego i brzeskiego odbyły się sesje absolutoryjne.

Gmina Bochnia. W tym przypadku wójt Marek Bzdek po raz czwarty otrzymał absolutorium. I to, jak podkreśla na urzędowej stronie gminy Bochnia, po raz kolejny jednogłośnie.

Pozytywnie pracę burmistrz Nowego Wiśnicza – Małgorzaty Więckowskiej ocenili też tamtejsi radni, także przyjmując jednogłośnie, uchwalę absolutoryjną.

Jan Pająk, wójt Drwini także został dobrze oceniony przez swoich radnych. Uchwała absolutoryjna została przyjęta też jednogłośnie.

Podobnie zresztą jak w Lipnicy Murowanej, gdzie radni, bardzo dobrze zapatrują się na to, jak działa wójt Tomasz Gromala.

W Łapanowie radni także udzielili wójtowi Robertowi Rojowi absolutorium.

Bez problemów absolutorium otrzymał również Mariusz Palej, wójt Rzezawy.

Pozytywnie pracę Józefa Nowaka, wójta Trzciany ocenili tamtejsi radni. Uchwała absolutoryjna została udzielona jednogłośnie.

Także Jerzy Błoniarz otrzymał absolutorium, uchwalę przyjęto przy jednym głosie wstrzymującym się.

W Brzesku burmistrz Grzegorz Wawryka otrzymał absolutorium po raz 10. Podczas ostatniej sesji 17 z 18 obecnych na sali radnych głosowało za przyjęciem uchwały absolutoryjnej z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok, tylko jeden radny wstrzymał się od głosu.

Marek Chudoba, burmistrz Czchowa otrzymał absolutorium, jednogłośnie.

Prawdziwym rekordzistą jest jednak wójt Borzęcina. Janusz Kwaśniak, który otrzymał w tym roku już 20. absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Rekordzistą w tym zestawieniu jest także jego kolega ze Szczurowej, wójt Marian Zalewski, który tym razem absolutorium otrzymał przy jednym głosie wstrzymującym się.

Pozytywnie pracę wójta Wiesława Kozłowskiego ocenili radni z gminy Dębno, udzielając mu absolutorium.

Poparciem radnych cieszy się także Sławomir Paterek, wójt Gnojnika, który bez problemu otrzymał absolutorium.

Jednogłośnie uchwałę absolutoryjną przyjęli radni z Iwkowej, udzielając po raz kolejny wójtowi Bogusławowi Kamińskiemu swojego poparcia.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. ktos

    04 lipca godzina 10:30

    ale wyborcy nie beda juz tak łaskawi jak radni i to nie tylko w przypadku burmistrza bochni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra