Wybory 2018

Powiat brzeski. Sprawdź, kto chce zostać wójtem i burmistrzem w gminach powiatu brzeskiego

Fot. paweł bielak/wydawnictwo regis

W Borzęcinie i Iwkowej będzie spokojnie, bowiem o stanowisko wójta w tych gminach walczą tylko urzędujący samorządowcy. Najwięcej zainteresowanych objęciem władzy jest w Brzesku. Ostra walka zapowiada się także w Gnojniku i Czchowie.

W Brzesku na stanowisku burmistrza widzi się czterech kandydatów. Oprócz 53-letniego Grzegorza Wawryki urzędującego burmistrza Brzeska także: 41-letni Tomasz Latocha, 47-letni Krzysztof Ojczyk i 51-letni Sławomir Pater.

W Szczurowej 68-letni Marian Zalewski ma dwóch kontrkandydatów: 33-letniego Łukasza Hebdę oraz 40-letniego Zbigniewa Moskala.

Jedynym kandydatem na wójta Borzęcina jest 43-letni Janusz Kwaśniak.

W gminie Dębno urzędujący wójt 54- letni Wiesław Kozłowski zmierzy się z 49-letnim Tomaszem Gurgulem.

Ostra walka zapowiada się w Gnojniku. Oprócz 38-letniego wójta Sławomira Paterka o stanowisko gospodarza gminy ubiega się także: 45-letnia Renata Krakowska i 35-letni Leszek Ząbkowski.

63-letni Marek Chudoba burmistrz Czchowa też będzie miał dwóch kontrkandydatów w walce o fotel gospodarza miasta. Będą to: 50-letni Krzysztof Olchawa i 36-letni Krzysztof Szot.

Spokojnie spać za to może wójt Iwkowej 53-letni Bogusław Kamiński jest bowiem podobnie jak wójt Borzęcina jedynym kandydatem w walce o fotel gospodarza gminy.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra