Wydarzenia

Powiat bocheński. Zgubił ich alkohol i zbyt szybka jazda

policja
Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Sporo problemów będą mieć dwaj kierowcy z powiatu bocheńskiego, którzy w miniony weekend stracili prawo jazdy.  W jednym przypadku pokłosiem  utraty  uprawnień do kierowania samochodem była zbyt szybka jazda – w drugim  jazda na „dwóch gazach”.

W niedzielę, około godziny 8:20, na ulicy Brzeskiej mimo ograniczenia prędkości do 50 km/h i znajdującego się w niewielkiej odległości od miejsca pomiaru skrzyżowania kierowca osobowego nissana przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h poruszając się 101 km/h.

– Uchwycili do policjanci bocheńskiej drogówki, którzy w tym miejscu pełnili pomiar prędkości. Za popełnione wykroczenie 51-latek stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, ponadto został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi – wylicza  podkom. Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy KPP w Bochni.

Ten sam patrol „drogówki”, kilka godzin później w Nieszkowicach Małych zatrzymał pijanego kierowcę. 41-letni mężczyzna, kierując osobowym oplem zwrócił uwagę policjantów niestabilnym torem jazdy.

– Na dodatek na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i podjął próbę ucieczki najpierw samochodem, a później pieszo. Policjanci podjęli pościg i chwilę  później mężczyzna znalazł się w policyjnym radiowozie – dodaje rzecznik bocheńskiej policji.

Badanie stanu trzeźwości wskazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało posiadał on tylko  prawo jazdy kategorii C i E.

– Mężczyzna przyznał się policjantom, że uprawnienie do kierowania pojazdami kategorii B zostało mu cofnięte kilka lat wcześniej za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. W najbliższym czasie sąd podejmie decyzję na jak długo cofnąć mężczyźnie  pozostałe uprawnienia. Grozi mu też dwa lata więzienia kara oraz wysoka grzywna – mówi rzecznik policji.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra