Kultura

Nowy Wiśnicz. Ruszają Dni Wiśnicza: Ziółko, Sikorowscy, Opera Krakowska

ziolko 2
Jedną z gwiazd Dni Wiśnicza będzie Mateusz Ziółko Fot. www.ziolkomateusz.pl

W ten weekend warto wybrać się do Nowego Wiśnicza. Na sobotę i niedzielę organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Będzie Bieg Kmitów, klimatyczny wieczór na zamku z Operą Krakowską, koncerty Mai Sikorowskiej i Andrzeja Sikorowskiego oraz Mateusza Ziółko, a na koniec zabawa z taneczną z D – Wave i Pema.

Właśnie rozpoczął się XIV Bieg Kmitów. Na początek pobiegli najmłodsi, bieg główny przewidziany jest na godzinę 12.

Dziś o godz. 18 w ramach Dni Wiśnicza przewidziano jeszcze premierę książki Romana Marcinka „Nowy Wiśnicz – niezwykły świat polskiego baroku”. Spotkanie zaplanowano w sali obrad wiśnickiego Ratusza.

Prawdziwą ucztą dla melomanów będzie przewidziany na godz. 20 Wieczór na Zamku z Operą Krakowską.  Niestety, jeśli ktoś nie zakupił na to wydarzenie biletu, dziś już go nie dostanie.

Ciekawie będzie jutro. O godzinie 10 rozpocznie się Jarmark Wiśnicki. Od godziny 12 do 13 wzbogacą go animacje z udziałem szczudlarzy i kuglarzy. Będą warsztaty, pokazy i zabawy m. innymi: chodzenie na linie, jazda na motocyklu czy bańki mydlane. W programie są jeszcze zabawy z grupą Odtwórstwa Historycznego Per Seacula. Warto dodać, że pomiędzy 12 a 13  wszystkie dzieci będą mogły skorzystać za darmo z zabawy na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach.

Od 14 rozpoczną się występy. Na początek zaprezentują się laureaci Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewany Przedszkolak”, dalej będą występować uczestnicy warsztatów muzycznych organizowanych przy MOK w Wiśniczu oraz zespoły tańca nowoczesnego.

W programie przewidziano jeszcze koncert laureatów konkursu piosenki obcojęzycznej, pokaz musztry konnej i władania białą bronią. Około godziny 17.15 wystąpi Agnieszka Nowakowska uczestniczka programu The Voice Kids. Na 18 zaplanowano koncert Mai Sikorowskiej i jej taty Andrzeja Sikorowskiego.

O godz. 20  na scenę wejdzie  Mateusz Ziółko z zespołem. Na zakończenie przewidziano zabawę taneczną z D – Wave rezydentem Klubu Energy 2000 i  rewelacyjnym Pema – dwukrotnym Mistrzem Polski Prezenterów Dyskotek.

W  przerwie ok. 22  coś wyjątkowego  widowisko ogniowo-pirotechniczne z udziałem szczudlarzy i kuglarzy.

Cała impreza ma się zakończyć ok. 23.30

 

 

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra