Wydarzenia

Lipnica Murowana. Miliony na kanalizację. To już jest pewne, samorząd otrzyma olbrzymią dotację

Fot. paweł bielak/wydawnictwo regis

5,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego trafi do gminy Lipnica Murowana. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę sieci kanalizacyjnej w części Lipnicy Dolnej i Górnej oraz modernizację wszystkich przepompowni w Lipnicy Murowanej.

– To bardzo dobra wiadomość  – cieszy się Tomasz Gromala, wójt Lipnicy Murowanej. Samorządowiec zwraca uwagę, że to  już kolejna dotacja w tej kadencji, na zadania związane z gospodarką ściekową.

Lipnica Murowana pozyskała już bowiem  1,7 mln zł na rozbudowę oczyszczalni w Lipnicy Dolnej. Inwestycja jest już realizowana. Wszystko wskazuje na to, że zostanie zakończona w przyszłym roku.

– Teraz, dzięki otrzymanej dotacji  mamy szansę  wybudować ok. 14 km sieci kanalizacyjnej i kilka przepompowni – dodaje wójt Tomasz Gromala.

W efekcie do sieci zostanie podłączone około 200 gospodarstw.

W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa na dofinansowanie zadanie, które według wstępnych szacunków pochłonie  ok. 8,5 mln zł.

Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na realizacje tego zadania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty rusza wiosną przyszłego roku.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra