Wybory 2018

Łapanów. Karol Manys w jesiennych wyborach chce pokonać wójta Roberta Roja

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Około trzydziestu osób wzięło udział w spotkaniu w centrum Łapanowa. Zorganizował je kilkanaście dni  temu Karol Manys, potencjalny kandydat na wójta Łapanowa. Z mieszkańcami gminy rozmawiał o sytuacji, w jakiej znajduje się tamtejszy samorząd.

Podczas spotkania nie padły żadne deklaracje dotyczące startu w jesiennych wyborach. Karol Manys zapewniał, że czeka na rozpisanie konkretnych dat wyborów samorządowych. Wiadomo, że muszą odbyć się pomiędzy 17 października a 7 listopada. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie premier.

Manys mówił dużo o sytuacji, w jakiej znajduje się Łapanów. O olbrzymim zadłużeniu gminy, zwiększeniu kosztów na utrzymanie urzędu przez obecną ekipę rządzącą oraz niewykorzystanych szansach na pozyskanie finansowania na konieczne inwestycje. Zapewniał, że gmina ma szanse na środki z zewnątrz, nie każde wsparcie wymaga bowiem własnego wkładu finansowego.

Karol Manys to dziennikarz pochodzący z Łapanowa. Od kilku lat wydaje opozycyjny do obecnej władzy portal „Mój Łapanów”. Przez dwa lata pracował jako rzecznik w resorcie cyfryzacji z minister Anną Streżyńską, po jej odejściu przeniósł się do biura prasowego tego resortu, gdzie nadal jest zatrudniony.

Karol Manys nie jest jedynym kandydatem, który o fotel gospodarza gminy powalczy z Robertem Rojem. Nieoficjalnie wymienia się także nazwisko Jana Kuliga, byłego wójta Łapanowa.

2 komentarze

2 Comments

  1. podpis

    06 czerwca godzina 09:52

    Zacne grono wzorowych Łapanowian…

  2. marek

    08 czerwca godzina 07:10

    nie ma szans

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra