Wydarzenia

Kamionna. Zumbę tańczyła nawet Zosia DUŻO ZDJĘĆ, WIDEO

Po brzegi była wypełniona sala gimnastyczna w SP w Kamionnej podczas dzisiejszej imprezy, zorganizowanej dla 3-latniej Zosi Zięby. Dziewczynka zmaga się z groźną jaskrą. Kosztowne leczenie pochłania kilkadziesiąt tysięcy rocznie.

Aby je wesprzeć, zorganizowano imprezę, która przyciągnęła mnóstwo osób, nie tylko z Kamionnej. Zainteresowanie tym wydarzeniem było tak duże, że dziś po południu z trudem można było znaleźć wolne miejsce parkingowe w pobliżu szkoły.

Nie ma się jednak  co dziwić na uczestników tego wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji. Była loteria fantowa, w której każdy los wygrywał, goście mogli przejechać się quadem albo skosztować słodkości i zdrowych przekąsek Był też teatrzyk i występ dzieci ze Szkoły w Kamionnej, a także gościa specjalnego, czyli mamy Zosi uczestniczki festiwalu „Zaczarowanej piosenki”.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się zumba rewelacyjnie poprowadzona przez: Ewę Janisz, Olę Fischer, Dominikę Barci, Agatę Nizioł i Adama Szostaka. Gorące rytmy porwały do tańca nawet Zosię Ziębę. Dziewczynka z radością pląsała przed sceną.

Dochód z całej imprezy (będzie znany jutro) zasili konto Zosi i pomoże, choć w części pokryć koszty grudniowej wizyty w niemieckiej klinice, gdzie dziewczynka jest leczona. Z ta groźną choroba trzylatka zmaga się od urodzenia. Aby widzieć, Zosia musiała przejść kilka poważnych operacji. Wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec.

Pomysłodawczynią imprezy była Iwona Dudziak. W zorganizowaniu tego wydarzenia mocno wsparły ją koleżanki ze stowarzyszenia „Małopolanki tworzą. Być kobietą z pasją” oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamionnej.

Fot. Wojtek Salamon

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. EWELINA PS

    23 września godzina 21:23

    Fantastyczna inicjatywa Świetna zabawa dla wszystkich, a najważniejsze, że w szczytnym celu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra