Wydarzenia

Kamionna. Już dziś zatańczą Zumbę i pomogą Zosi w walce z jaskrą

Jest śliczną i bardzo wesołą dziewczynką. Ma jednak poważne problemy z oczkami. Jej rodzice robią wszystko, co możliwe by widziała i rozwijała się tak jak inne dzieci.

Zosia urodziła się niecałe trzy lata temu. Ciąża przebiegła spokojnie, nic nie wskazywało na to, że mogą być jakieś problemy. Te pojawiły się jednak zaraz po porodzie.

– U Zosi zdiagnozowano najpierw zaćmę wtórną, którą udało się pokonać, a następnie jaskrę wtórną, z którą cały czas walczymy. To trudna walka o utrzymanie wzroku u naszej córeczki – mówi Iwona Zięba, mama Zosi.
Pierwszy poważny zabieg dziewczynka przeszła, gdy miała pięć tygodni, kolejny trzy miesiące.

Do tej pory zaliczyła już siedem poważnych operacji i dodatkowo kilka badań wykonywanych w całkowitym znieczuleniu.

Zosia leczona jest obecnie w niemieckiej klinice w Magdeburgu. Stosowane tam metody przynoszą efekty. Niestety są bardzo kosztowne. Wizyta kontrolna z zabiegiem, który zwykle jest konieczny, to wydatek ok. 20 tys. zł. takich wizyt w roku jest kilka.

Kolejny wyjazd zaplanowany jest na 12 grudnia.

– W zgromadzeniu tych funduszy rodzinie dziewczynki pomaga fundacja Słoneczko, ale też ludzie dobrej woli, którzy przekazują pieniądze na leczenie Zosi – mówi jej mama.

Jedną z takich osób jest Iwona Dudziak z Kamionnej, która razem z przedstawicielkami grupy „Małopolanki tworzą. Być kobietą z pasją” oraz  ze Szkołą Podstawową w Kamionnej  dziś organizuje Rodzinny Maraton Fitness Zumba. Poprowadzą go świetni instruktorzy: Ewa Janisz, Ola Fischer, Dominika Barci, Agata Nizioł i Adam Szostak. Zaplanowano go w Szkole Podstawowej w Kamionnej.

Impreza rozpocznie się o godz. 15 i potrwa do 20. W programie oprócz maratonu mnóstwo atrakcji dla całych rodzin: gry i zabawy z animatorami, warsztaty artystyczne dla dzieci, słodkie stoisko dla łasuchów, potrawy regionalne, porady dietetyka. Będzie można się także przejechać quadem, zrobić sobie zdjęcie w foto-budce i obejrzeć teatrzyk dla dzieci „Jaś i Małgosia”.

Dochód z całego wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki.
Będzie też coś specjalnego. To wystąp Iwony Zięby – mamy Zosi, laureatki festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie.

– Zaśpiewam piosenkę „Dla córki”, którą napisała moja koleżanka oraz wspólnie z dziewczynkami z Kamionnej utwór „Życie jest piękne” – zapowiada mama Zosi.
Portal Bochnia Brzesko z bliska jest patronem tego wyjątkowego wydarzenia.

Zosię możne wesprzeć przekazując fundusze na jej konto w fundacji „Słoneczko”. Numer KRS: 0000186434 – cel szczegółowy Zofia Zięba 268/Z
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”
77-400 Złotów, Stawnica 33A
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
tytułem „268/Z Zofia Zięba – darowizna”

Więcej o Zosi i jej walce z choroba można przeczytać na  profilu FB:

https://www.facebook.com/pg/ziebazosia/about/?ref=page_internal

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra