Artykuł partnerski

Józefa Szczurek-Żelazko: Nie miałam wątpliwości, że to zadanie, które trzeba było wesprzeć

Wsparcie Józefy Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia, ale też posłanki PiS przynosi wymierne efekty. Dzięki zabiegom pani minister Brzesko otrzymało fundusze na remont dachu zabytkowego Ratusza. 70 tys. zł na ten cel przekazał minister kultury i dziedzictwa narodowego. – Nie miałam wątpliwości, że to zadanie, które trzeba było wesprzeć, to cenny obiekt – mówi Józefa Szczurek-Żelazko.

To kolejna z inwestycji, która otrzymała dofinansowanie dzięki staraniom pani minister. Jej wsparcie pomogło także w uzyskaniu ministerialnych funduszy na  konieczną renowację fasady bocheńskiej Bazyliki św. Mikołaja. Inwestycja została zakończona jesienią ubiegłego roku.

Remont dachu brzeskiego ratusza także był koniecznością. Przeciekający zagrażał zabytkowemu obiektowi. Inwestycja realizowana w ubiegłym roku pochłonęła 350 tysięcy złotych. Brzeski samorząd przeznaczył na ten cel blisko 283 tysiące złotych, dofinansowanie w wysokości 72 tysięcy złotych Miejski Ośrodek Kultury otrzymał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Ochrona Zabytków 2018.

Brzeski ratusz to zabytkowy budynek, który powstał w latach 1909-1910. Budynek zaprojektował wybitny krakowski architekt Gabriel Niewiadomski. W neogotyckim obiekcie mieści się siedziba Urzędu Stanu Cywilnego. Budynek jest  wykorzystywany również do organizacji imprez kulturalnych.

Modernizacja dachu Ratusza polegała, między innymi na przeprowadzeniu prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych, w wyniku których naprawiono więźbę dachową, wymieniono pokrycie dachu i kominów.

Józefa Szczurek-Żelazko skutecznie wspiera bliską jej sercu służbę zdrowia, pomagając w zdobywaniu środków choćby dla brzeskiego szpitala. Dużą pomoc uzyskali też samorządowcy z terenu powiatu brzeskiego i bocheńskiego zabiegający o wsparcie inwestycji sportowych np. budowę hal sportowych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra