Wydarzenia

Drwinia. Dostali 2,4 mln zł na budowę „Centrum opieki nad małymi dziećmi”

W ciągu dwóch lat przy Szkole Podstawowej w Drwini powstanie „Centrum opieki nad małymi dziećmi”. Na realizację tej inwestycji samorząd dostał ponad 2 mln zł z RPO WM 2014-2020. Drugie tyle musi wyłożyć z własnej kieszeni.

Właśnie ogłoszono przetarg na realizację tego zadania. Gdy tylko zostanie wyłoniona firma ruszą prace budowlane. Projekt jest podzielony na dwa etapy. Pierwszy zakłada wykonanie fundamentów w nowej dobudowanej części. Drugi –  to dokończenie prac budowlanych i wyposażenie sal.

Nowy, dwupoziomowy budynek będzie miał 809 m2. Na parterze pomieści sale pobytu dziennego dla dzieci, jadalnię wraz z zapleczem kuchennym, szatnie oraz zaplecze sanitarne. Na piętrze zaplanowano natomiast m.in. sale wypoczynku dla dzieci, pokój nauczycielski i dyrekcji, sale dla dzieci chorych oraz pokój pielęgniarki.

W ramach tej inwestycji, która pochłonie 4,2 mln zł, przewidziano budowę zupełnie nowej kuchni, która będzie obsługiwała nie tylko uczniów 8-klasowej szkoły podstawowej, ale także  przedszkola i żłobka dla 50 dzieci.

Pomysł budowy centrum narodził się już dawno, brakowało jednak odpowiedniego wsparcia. Szansa pojawiła się wraz z dotacją z Regionalnego Programu Operacyjnego WM.

– To szansa dla aktywnych zawodowo rodziców, kobiet, które  chcą pracować. Być może wiele mam z naszej gminy chętniej zdecyduje się na  drugie dziecko, wiedząc, że jest takie miejsce – mówi Jan Pająk, wójt gminy Drwinia.

Otwarcie centrum zaplanowano w styczniu 2020 roku.

 

 

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra