Kultura

Czchów. Od wczoraj nad Jeziorem Czchowskim króluje jazz

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pierwsze koncerty zorganizowane w ramach XIX Baszta Jazz Festival. Wczoraj wieczorem w „Cafe Oranżerii” Hotelu Łaziska wystąpili między innymi muzycy Five O’Clock Orchestra, imprezę zakończył Jam Sassion.

Ciekawie będzie także dziś. Organizatorzy imprezy mają nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów. Na godzinę 15 zaplanowano bowiem przejazd samochodu platformy z zespołem South Silesian Brass Band.

Od 17 na czchowskim Rynku ruszą przesłuchania uczestników konkursu na instrumentalistów i wokalistów jazzowych o Złotą Basztę. Na godzinę 18 przewidziano oficjalne otwarcie XIX Baszta Jazz Festival. Jako pierwsi wystąpią laureaci konkursu, później będzie coraz ciekawiej.

W bogatym programie przewidziano między innymi koncert rewelacyjnego South Silesian Brass Band, paradę nowoorleańską wokół czchowskiego Rynku.

O 20.15 wystąpi Andrzej Rosiewicz z zespołem Boba Jazz Band dalej: Jazz Band Ball Orchestra i Traditional Club Revival – zespół utworzony przez muzyków legendarnych słowackich orkiestr jazzowych, którzy z niezwykłą spontanicznością i witalnością poruszają się pomiędzy stylami jazzu: Nowy Orlean, dixieland, Chicago i swing. Na zakończenie tradycyjnie Jam Sassion w hotelu Łaziska

Jutro kolejne imprezy, tym razem na plaży nad jeziorem.

Fot. Maciej Mazur

Poniżej szczegółowy program:

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra