Wydarzenia

Brzesko. Zespół niemaGOtu uświetni obchody Święta Patrona Miasta

fot. fb niemaGOtu

W ramach kilkudniowych uroczystości zaplanowano sporo wydarzeń. Zainauguruje je zorganizowane dziś na Palcu Kazimierza Wielkiego w Brzesku sportowe popołudnie dla dzieci.

Punktem kulminacyjnym obchodów będzie Piknik Jakubowy, który zaplanowany  jest na niedzielę na Placu Kazimierza Wielkiego. Impreza rozpocznie się o godzinie 16, pół godziny później wystąpi zespół Sursum Corda, na 17.30 przewidziano konkurs wiedzy o gminie, patronie miasta i parafii.

O godzinie 18 wystąpi gwiazda pikniku – zespół niemaGOtu, którego muzycy przygotowali hymn Światowych Dni Młodzieży 2016 „Błogosławieni miłosierni”.

O godzinie 19.30 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursów. W czasie pikniku odbędą się konkursy plastyczne – „Ja i moja rodzina”, „Św. Jakub oczami dziecka” oraz „Skarby gminy”.

Będą także animatorzy prowadzący gry i zabawy dla najmłodszych, bezpłatne dmuchańce, degustacja żurku galicyjskiego. Na godzinę 20.00 w Auli Chrystusa Króla zaplanowano spektakl teatralny „Brzeski mocarz wiary”.
W poniedziałek, w kościele św. Jakuba, o godzinie 18.30 odbędzie się koncert organowy „Świętemu Jakubowi w darze”.

W środę natomiast w brzeskiej farze trwać będzie odpust.

Organizatorami tych kilkudniowych wydarzeń są: burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, proboszcz parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła Józef Drabik.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra