Wydarzenia

Brzesko. Wyzywali, wyśmiewali, szarpali za ubranie tylko dlatego, że napotkany po drodze mężczyzna miał problemy z poruszaniem się

policja
Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Trzej młodzi ludzie, w centrum miasta,  bez żadnych skrupułów zaatakowali osobę z niepełnosprawnością. Na pomoc pokrzywdzonemu ruszyła grupa mężczyzn stojąca w pobliżu i obserwująca całe zdarzenie. Wśród nich, jak się później okazało był  młody człowiek, który chce wstąpić w policyjne szeregi.

Idącego spokojnie ulicą Uczestników Ruchu Oporu w Brzesku mężczyznę zaatakowało trzech mieszkańców powiatu brzeskiego. Młodzi ludzie upatrzyli sobie przypadkową osobę i zaczęli drwić oraz wyśmiewać się z jej niepełnosprawności.

– Na drwinach jednak nie poprzestali, zaczęli szarpać pokrzywdzonego. Jak się okazuje tylko dlatego, że ofiara miała problemy z poruszaniem się. Całą sytuację z oddali obserwowała grupa mężczyzn. Widząc coraz bardziej agresywne zachowanie  mężczyźni natychmiast zareagowali i ruszyli  z pomocą pokrzywdzonemu – mówi  st. asp. Ewelina Buda rzeczniczka prasowa KPP.

Udało im się ująć jednego ze sprawców zdarzenia, okazał się nim 16-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Na miejsce od razu wezwano policjantów. Funkcjonariusze szybko ustalili personalia pozostałych dwóch osób, które bez powodu zaatakowały ofiarę.

To 19-latek i jego o 6 lat młodszy kolega. Bulwersującym zachowaniem nieletnich zajmie się Sąd Rodzinny. Wobec ich starszego kompana policjanci skierują wniosek o ukaranie.

– Pokrzywdzony na szczęście nie doznał żadnych obrażeń a jego gehennę przerwali świadkowie. Wśród nich jak się okazało był mężczyzna, którego marzeniem jest wstąpić w policyjne szeregi i robi wszystko, aby tak się stało. Policjantom przyznał, że jest w trakcie rekrutacji do policji. Jego postawa i reakcja na ludzką krzywdę zasługuje na uznanie, podobnie jak pozostałych mężczyzn, którzy ruszyli z pomocą – dodaje Ewelina Buda.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra