Wydarzenia

Brzesko. W terenie zabudowanym pędził z prędkością 103 km/h

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Pochodzący z powiatu brzeskiego kierowca volkswagena na trzy miesiące musiał pożegnać się z prawem jazdy. A wszystko to dlatego, że kilka dni temu  w Uszwi w terenie zabudowanym jechał z prędkością 103 km/h. Od początku roku już 16 kierowców z powiatu brzeskiego straciło prawo jazdy za szybką jazdę.

W Uszwi policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali kierującego volkswagenem. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Mężczyzna, w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził ponad dwa razy szybciej.

– Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierującego mandat karny. Zgodnie z przepisami zatrzymali mu też prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące – wyjaśnia st.asp. Ewelina Buda, rzeczniczka prasowa KPP w Brzesku

Policjanci z brzeskiej komendy  przypominają, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się nie tylko z mandatem karnym, ale także z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.

Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, trzymiesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. Ponowne kierowanie pojazdem w okresie zakazu wiąże się już z cofnięciem uprawnień do kierowania.

Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra