Wydarzenia

Brzesko. Skradł tablice rejestracyjne. Został ujęty po pościgu przez świadków

Do policyjnego aresztu trafił 35-letni mężczyzna, który znajdując sie pod wpływem alkoholu podjechał samochodem na teren jednej z prywatnych posesji w Okocimiu i z zaparkowanego tam pojazdu skradł tablice rejestracyjne.

Wczoraj ok. godz. 19.20 dyżurny brzeskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży tablic rejestracyjnych z pojazdu zaparkowanego przy jednej z posesji w Okocimiu. Po dotarciu na miejsce policjanci ustalili, że pokrzywdzony właściciel pojazdu widział, jak kierujący volkswagenem golfem podjeżdża na posesję, demontuje tablice z zaparkowanego samochodu, po czym odjeżdża, dlatego też wraz z krewnymi wsiadł do swojego auta i zaczął go gonić. 35-latek porzucił nagle samochód i przez zarośla i zaspy śnieżne uciekł w głąb lasu.

-Goniący nie odpuścili i ujęli go około 200 metrów od porzuconego auta. Tam też odnaleźli ich funkcjonariusze, którzy przejęli ujętego przez świadków mężczyznę. Po badaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że 35-latek ma około 2 promile – mówi st. asp. Ewelina Buda, rzeczniczka prasowa KPP w Brzesku

Mężczyzna odpowie nie tylko za kradzież tablic rejestracyjnych, ale także za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra