Wydarzenia

Brzesko. Rekordowa aukcja, WTZ zebrały ponad 20 tysięcy złotych

aukcja
Fot. Bogusław Hajduk

Na rehabilitację oraz letni wypoczynek nad morzem zostaną przeznaczone fundusze zebrane podczas XVI Aukcji Prac Uczestników WTZ w Brzesku. Odbyła się ona dziś po południu w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. – Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem ilości zebranych pieniędzy. Pozwolą nam one na zorganizowanie dla naszych podopiecznych wyjazdu nad morze – mówi Edward Pabian, kierownik WTZ w Brzesku.


Do sprzedaży podczas aukcji, prowadzonej przez Łukasza Kornasia trafiło ponad trzysta przedmiotów. To głównie obrazy wykonywane różnymi technikami. Najdrożej została wylicytowana praca Kasi Curyło z Warysia. Za „Czarną Madonnę” jej autorstwa Krzysztof Ojczyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku zapłacił 850 złotych.

Najwięcej pieniędzy, co ponad 3 tys. zł, m zostawiła natomiast na aukcji Mirosława Morawska z firmy ABM z Krakowa oraz przedstawiciele firmy Granit, którzy zrobili zakupy za ponad 2 tys. złotych.

Podczas aukcji odbyło się poświęcenie i przekazanie do użytku nowego 9-osobowego mercedesa. Jego zakup był możliwy dzięki wsparciu PFRON, który przekazał na ten cel ok. 80 tys. zł, 67 tys. zł dołożyły WTZ w Brzesku wykorzystując fundusze zebrane między innymi podczas dotychczasowych aukcji.

Aukcję wzbogacił rewelacyjny spektakl warsztatowej grupy teatralnej „Szał Dzika” przygotowany pod kierunkiem muzykoterapeuty Andrzeja Gicali.
WTZ w Brzesku powstały w 2001 roku. Placówkę prowadzi Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Opiekunów i Wolontariuszy „Ostoja”. Obecnie w WTZ przebywa 50 osób, dla których prowadzone są zajęcia w dziesięciu pracownikach.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra