Wydarzenia

Brzesko. Nie tylko leczą, ale także szkolą przyszłe pielęgniarki i lekarzy

Fot. SP ZOZ Brzesko

Ponad siedemdziesięciu młodych ludzi  odbywa obecnie praktyki w szpitalu powiatowym w Brzesku.

– To zarówno studenci z wydziału pielęgniarstwa Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, jak i słuchacze innych uczelni medycznych – mówi Małgorzata Urbaniak-Ostrykiewicz, naczelna pielęgniarka SP ZOZ w Brzesku.

Są wśród nich studenci wydziałów lekarskich i stomatologicznych, ratownictwa, rehabilitacji, farmacji , diagnostyki laboratoryjnej oraz pielęgniarstwa. Młodzi ludzie uczą się, ale także wspierają w pracy personel brzeskiego szpitala.

Wśród odbywających praktyki znajduje się spora grupa studentów  Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,  z którym szpital  w zeszłym roku podpisał porozumienie o współpracy, wchodząc do Uniwersyteckiej Sieci Szpitali Szkolących.

– Staramy się stworzyć tym młodym ludziom dobre warunki szkolenia , nauczyć ich praktycznych podstaw zawodów medycznych . Chcemy ich także zachęcić,  aby po skończeniu studiów, zdecydowali się na pracę w naszym szpitalu – mówi Małgorzata Urbaniak-Ostrykiewicz.

To konieczność, bowiem pielęgniarek i lekarzy wciąż jest za  mało. Szpital potrzebuje od zaraz między innymi: anestezjologa, pediatrę, lekarza rodzinnego, pulmonologa, chirurga, ale także pielęgniarki i położne do pracy w poradniach i na oddziałach.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra