Wybory 2018

Brzesko. Mirosław Wiśniowski wycofuje się z wyborów i popiera Tomasza Latochę

To o czym mówiło się od kilku tygodni stało się faktem. Mirosław Wiśniowski założyciel Komitetu Wyborczego Wyborców Racjonalni Razem wycofał się z walki o fotel burmistrza Brzeska i poparł Tomasza Latochę lidera Komitetu Wyborczego Wyborców Brzesko OdNowa.

KWW Racjonalni Razem nie będzie rejestrował  swoich list wyborczych, kandydatów ulokuje na listach KWW Brzesko OdNowa.

– Uznaliśmy, że to najlepsze z możliwych rozwiązań. Nie ukrywałem, że zależało mi na stworzeniu wspólnego frontu z kandydatem, który będzie dążył do pokonania obecnego układu. Taki front zbudowałem z Tomaszem Latochą – zapewnia Mirosław Wiśniowski.

Wiśniowski zakłada, że Tomasz Latocha ma spore szanse, by wygrać w pierwszej turze wyborów.

–  Ma merytoryczne przygotowanie i doświadczenie w pozyskiwaniu środków unijnych – podkreśla. Zapewnia, że planuje z nim współpracować po wygranych wyborach samorządowych.

Na polu bitwy o fotel burmistrza pozostało trzech kandydatów. Oprócz Tomasza Latochy jeszcze: urzędujący burmistrz Grzegorz Wawryka i Sławomir Pater kandydat PiS.

Każdy z nich cieszy się sporym poparciem w  swoim środowisku. Wawryka może liczyć na wierny mu elektorat, który chce utrzymać obecny stan,  kandydat PiS  ma poparcie zwolenników tego ugrupowania, których na terenie Brzeska jest sporo. Trzeci z kandydatów Tomasz Latocha ma niewątpliwie najmocniejszą kampanię wyborczą.

Wybory samorządowe zaplanowano na 21 października.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra