Galeria

Brzesko. Minister zdrowia w brzeskim szpitalu ZDJĘCIA

Minister zdrowia Łukasz Szumowski odwiedził dziś brzeski szpital. – Jestem pod wrażeniem tego, co tu zobaczyłem. Jest to placówka, która świadczy bardzo szeroką i rozległą ofertę. Gdyby wszystkie szpitale w Polsce działały jak ten, pacjenci nie wystawialiby służbie zdrowia średniej oceny – mówił minister.

Łukasz Szumowski do brzeskiego szpitala wstąpił, wracając z Forum Gospodarczego w Krynicy. Ministrowi towarzyszyła Józefa Szczurek- Żelazko, była dyrektor szpitala, obecnie wiceminister zdrowia. W spotkaniu wziął udział także Józef Gawron, wicewojewoda małopolski, a także Andrzej Potępa, starosta powiatu brzeskiego.
Po brzeskim szpitalu gości oprowadzał dyrektor Adam Smołucha.

– Cieszę się, że mieliśmy okazje pokazać panu ministrowi, jak funkcjonuje nasz szpital, a przy okazji poradzić się w wielu kwestiach – mówi Adam Smołucha.

Goście zobaczyli między innymi SOR, oddziały: noworodków, rehabilitacyjny, intensywną terapię, a także oddział wewnętrzny z pododdziałem geriatrycznym.

Na zakończenie wizyty minister zdrowia spotkał się z lekarzami i pielęgniarkami. – Wiceminister wiele razy wspominała mi o tym szpitalu, nie mówiła jednak, że tu tak dobrze wszystko funkcjonuje – podsumował wizytę minister Szumowski.

( fot i informacja prasowa  SP ZOZ w Brzesku)

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra