Wydarzenia

Brzesko. Kierowca miał 3 promile alkoholu, pasażer był tak pijany, że trzeba było wezwać karetkę

Policjanci ruchu drogowego po raz kolejny zatrzymali pijanego kierowcę dzięki reakcji innego uczestnika ruchu drogowego. 35-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie jechał autostradą. To jeszcze nie wszystko – pasażer samochodu  był tak pijany, że konieczne było wezwanie na miejsce kontroli karetki pogotowia ratunkowego.

Sygnał o tym, że jadący autostradą od strony Krakowa kierowca peugeota może znajdować się pod wpływem alkoholu brzescy policjanci otrzymali wczoraj, po godzinie 9.

– Funkcjonariusze ruchu drogowego byli wówczas w drodze na inną interwencję, ale ta okazała się zdecydowanie pilniejsza i wymagająca natychmiastowej reakcji  – mówi  Ewelina Buda, rzeczniczka brzeskiej policji.

Kierowca peugeota został zatrzymany do kontroli przy ulicy Leśnej. O jego niebezpiecznych poczynania za kierownicą na autostradzie powiadomił policjantów inny uczestnik ruchu drogowego. Jego przypuszczenia okazały się słuszne. Kierowca peugeota już wysiadając z samochodu zataczał się. Badanie trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu. W jeszcze gorszym stanie był pasażer pojazdu, nie było z nim żadnego kontaktu, stąd decyzja policjantów o wezwaniu na miejsce karetki pogotowia.

Kierowcy peugeota zatrzymano prawo jazdy, teraz odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu Jest to zagrożone  karą  2 lat więzienia. Mężczyzna musi się też liczyć z utratą prawa jazdy nawet do 10 lat i wysoką grzywną. Jego pasażer został zabrany przez załogę karetki pogotowia.

– Po raz kolejny już w tym tygodniu brzescy policjanci otrzymują sygnały o poczynaniach nietrzeźwych kierowców. Tym bardziej takie postawy uczestników ruchu drogowego, którzy widząc niebezpieczeństwo oraz zagrożenie na drogach informują policję zasługują na docenienie i uznanie – dodaje Ewelina Buda z brzeskiej KPP.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra