Wydarzenia

Brzesko. Dwie 5-latki wyszły niepostrzeżenie z placu zabaw. Postawiły „na nogi” służby ratunkowe

Chwile strachu przeżyli rodzice 5-letnich dziewczynek, które nagle zniknęły z placu zabaw. Zaniepokojeni rodzice o pomoc zwrócili się do policjantów. Na szczęście poszukiwania nie trwały długo, a dziewczynki całe i zdrowe szybko się odnalazły. Okazało się, że podczas zabawy postanowiły odwiedzić mieszkającą w pobliżu koleżankę.

Wczoraj przed godziną 16 brzescy policjanci odebrali zgłoszenie o zaginięciu dwóch 5-letnich dziewczynek w Brzesku. Do dyżurnego jednostki zadzwonił przestraszony ojciec, prosząc o pomoc w poszukiwaniu córek.

– Dziewczynki bawiły się na placu zabaw i wystarczyła chwila, aby zniknęły z pola widzenia matki. Przerażona kobieta zaczęła je szukać w okolicy. Na miejsce zostali skierowani wszyscy policjanci pełniący w Brzesku służbę – wyjaśnia st.asp. Ewelina Buda
oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Do poszukiwań dołączyli także strażacy. W takcie sprawdzania okolicy do policjantów zadzwonił ojciec, informując, że dziewczynki się odnalazły. Jak się okazało 5-latki podczas zabawy na placu zabaw, postanowiły odwiedzić swoją koleżankę, mieszkającą w sąsiednim bloku. Nie mówiąc nic mamie, wyszły niepostrzeżenie z placu. Wychodzące z bloku dziewczynki zauważyła ich babcia. Całe i zdrowe wróciły do swoich rodziców.

To już drugie tego typu zdarzenie w ostatnim czasie na terenie powiatu brzeskiego. Na szczęście oba miały szczęśliwy finał i zakończyło się jedynie na strachu opiekunów.
– Apelujemy  do rodziców o czujność i rozwagę w opiece nad dziećmi. Rodzice małego dziecka muszą być szczególnie wyczuleni, zwłaszcza że nasze pociechy mają różne pomysły i często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. Najlepiej, aby malucha mieć cały czas w zasięgu wzroku. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić je z pola widzenia. Jak pokazują przypadki, najczęściej kończy się na strachu, ale takie sytuacje naprawdę mogą zakończyć się tragicznie – dodaje rzeczniczka brzeskiej policji.

Policja radzi, co robić, gdy zaginie dziecko ?
Każdy, kto jest rodzicem, wie, że w takich sytuacjach trudno zapanować nad emocjami i rodzącym się niepokojem. Postarajmy się jednak zachować spokój.

Jeżeli ocenimy, że naprawdę mogło coś się stać, nie zwlekajmy ze zgłoszeniem, zwłaszcza jeżeli zbliża się noc. Im szybciej zaczniemy działać w przypadku zaginięcia dziecka, tym lepiej. Zdecydowanie przydatne dla funkcjonariuszy będzie aktualne zdjęcie malucha.

Policjanci starają się uzyskać jak najwięcej informacji dotyczących osoby zaginionej, dlatego bądź cierpliwy, możesz być pytany o wszystkie szczegóły. Wywiad z rodzicami jest niezwykle istotny i może pomóc w poszukiwaniach.

Naucz swoje dziecko, co powinno zrobić w sytuacji, kiedy się zgubi. Gdy znajdzie się w obcym miejscu – niech poprosi kogoś o pomoc lub czeka, aż odnajdzie go opiekun. Zadbaj o to, by już od najmłodszych lat dziecko wiedziało, jak się nazywa i gdzie mieszka. Wyczul je, aby za każdym razem mówiło, dokąd idzie, to zdecydowanie zaoszczędzi nam nerwów.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra