Wydarzenia

Brzesko. 45-latek miał 1,5 promila alkoholu i spowodował stłuczkę

policja

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godziny 18 na drodze K-75 w Brzesku. Kierowca opla jadąc w kierunku Nowego Sącza najechał na tył volkswagena. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Podczas badania stanu trzeźwości kierowców okazało się, że 45-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi z uczestników zdarzenia był trzeźwy.

Także wczoraj godzinę wcześniej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Brzesku, na ulicy Solskiego zatrzymali innego nietrzeźwego kierowcę. Siedzący za kierownicą renault 38-latek miał 1,28 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

-Obaj mężczyźni odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwym, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Muszą się też liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. 45-latek dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji drogowej – wyjaśnia st. asp. Ewelina Buda,rzeczniczka prasowa KPP w Brzesku.

Policja apeluje, by widząc nietrzeźwego kierującego reagować. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 i poinformować policjantów o swoich przypuszczeniach.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra