Wydarzenia

Bochnia. Wakacje za pasem. Sprawdź jakie zajęcia przygotowano dla dzieci na letnie miesiące

Fot. Kryta Pływalnia w Bochni

W piątek uczniowie żegnają się ze szkołą. Jeśli od razu nie wyjeżdżają na kolonie i obozy, trzeba im zapewnić opiekę. Zobacz, co ciekawego przygotowano na letnie miesiące na terenie miasta.

Tradycyjnie już na letnie warsztaty zaprasza MDK. Zaplanowano dwa turnusy (16-20 lipca oraz 6-10 sierpnia). W programie przewidziano zajęcia muzyczne, wokalne, taneczne, aktorskie, sportowe, plastyczne, spacery, wycieczki, seans filmowy, spektakle teatralne oraz wiele innych atrakcji. Zajęcia nie obejmują wyżywienia.
– W tej chwili mamy jeszcze siedem miejsc na pierwszy turnus oraz ponad dwadzieścia na drugi – mówi Anna Kocot-Maciuszek, dyrektor MDK w Bochni.
Zajęcia będą odbywały się od godziny 9 do 13. Koszt jednego tygodnia to 100 zł.

Dla programistów                                                                                                                                                                                                             W MDK przygotowano także „Wakacje Kreatywnej Technologii” – zajęcia z VR i Minecraft i robotyką w terminie 30 lipca – 3 sierpnia. Obejmują one pięć dni intensywnego kursu z robotyki, programowania, projektowania, druku 3D oraz przygody z VR i Minecraft.  W tym przypadku organizatorzy zajęć, które potrwają od godziny 8 do 16.30, zapewniają drugie śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek, a także napoje. Koszt zajęć to 620 zł, na drugie dziecko jest 10-procentowy upust.

Basen i wycieczki

Ciekawie prezentuje się także oferta zaplanowana przez Krytą Pływalnię w Bochni.
– W tym roku przygotowaliśmy trzy pięciodniowe turnusy (I: 9-13 lipca, II: 23- 27 lipca i III: 6-10 sierpnia). Z wyjątkiem pierwszego terminu, na który została tylko jedna wejściówka, są jeszcze wolne miejsca – wyjaśnia Robert Hołda, dyrektor Krytej Pływalni w Bochni.

W programie obozów, które trwają pięć godzin (od 9 do 14) jest: nauka pływania, gry i zabawy w wodzie, kino 3D, wycieczka do Brzeska – (Lililand oraz McDonald’s) wycieczka  na kąpielisko do Łapanowa, wycieczka do Zagrody Edukacyjnej „Pszczółki” w Pałecznicy , wizyta w siedzibie straży pożarnej w Bochni. Oferta obejmuje także obiad. Koszt jednego tygodnia to 350 złotych.

Zabawa w kopalni soli 

Tradycyjnie już półkolonie przygotowano w Kopalni Soli w Bochni. Ich organizatorzy zapewniają, że wakacyjne zajęcia zostały zaplanowane tak, by każdy mógł znaleźć dla siebie taką aktywność, w której poczuje się jak ryba w wodzie.

Nie zabraknie atrakcji dla małych sportowców, którzy uwielbiają zdrową rywalizację. Swoje talenty będą mogły rozwijać artystyczne dusze w trakcie zajęć manualnych i plastycznych. Dla dzieci ciekawych świata wspaniałą atrakcją będzie zwiedzanie kopalni oraz quizy. Będą konkursy, a na wszystkich, którzy po prostu lubią się bawić, czeka podziemna dyskoteka i seans filmowy.

W ramach oferty organizatorzy zapewniają opiekę wykwalifikowanej kadry w godzinach od 7.30 do 16, dwudaniowy obiad i materiały do zajęć.

Z oferty mogą korzystać dzieci w wieku od 5 do 12 roku życia. Turnusy zaplanowano w terminach: 2-6 lipca, 9-13 lipca, 16-20 lipca, 23-27 lipca, 30 lipca-3 sierpnia, 6-10 lipca, 20-24 sierpnia, 27-31 sierpnia.
Zajęcia w kopalni odbywają się od godz. 7.30 do 16. Koszt tygodniowych zajęć to 400 zł, w przypadku drugiego dziecka 350 zł.

 

 

 

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra