Wydarzenia

Bochnia. W szpitalu przebudują wejście do opieki całodobowej

Schody prowadzące do opieki całodobowej zostaną naprawione, obok powstanie wygodny podjazd dla wózków
Fot. SP ZOZ Bochnia

To dobra wiadomość dla osób poruszający się na wózkach inwalidzkich, a także matek z małymi dziećmi. Szpital przebuduje wejście do punktu opieki całodobowej. Powstanie  między innymi wygodny podjazd.

Inwestycja, która pochłonie około 100 tys. zł ruszy w najbliższych miesiącach. W ramach tego zadania zostaną przebudowane mocno zniszczone schody zewnętrzne. To jednak nie wszystko.  Przy budynku powstanie też wygodny podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ale także matek z małymi dziećmi.

– W tej chwili pacjenci poruszający się na wózkach, aby dostać się do  lekarza z opieki całodobowej muszą wejść do budynku głównego szpitala i przejechać kilkadziesiąt metrów między innymi przez Poradnię Chirurgiczną. To utrudnienie, które chcemy wyeliminować – mówi Jarosław Kycia, dyrektor SP ZOZ w Bochni.

Zadanie, na które szpital ma już gotowy projekt obejmuje także poszerzenie i wymianę drzwi. Inwestycja uzyskała dofinansowana ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra