Kultura

Bochnia. W sobotę IV Charytatywny Bieg o Pierścień Św. Kingi. Zobacz, które ulice będą zamknięte

O godzinie 16 w sobotę z Parku Rodzinnego Uzbornia ruszy po raz czwarty Bieg na dystansie 10 km, a zaraz po nim łączone Biegi na 3 km – Bieg Rodzinny oraz Nordic Walking.

W tym dniu pojawią się utrudnienia w ruchu motoryzacyjnym po mieście. Będą wyznaczone objazdy.
Utrudnienia potrwają od godziny 15 do godziny 17.30, jednak poszczególne odcinki ulic, po przebiegnięciu kolumny biegaczy będą natychmiast udostępniane.

Organizatorzy proszą o stosowanie się do poleceń umundurowanych wolontariuszy z OSP którzy będą zabezpieczać ulice podczas biegów.

Park Rodzinny Uzbornia od godziny 11 będzie w części wyłączony z możliwości parkowania i wjazdu ze względu na przygotowanie i zabezpieczenie tras biegów.

Największe utrudnienia będą w dzielnicy Uzbornia oraz Śródmieście:

1. Dzielnica Uzbornia:
Od godziny 15 do 17 będą wyłączone z ruchu kierunki wyjazdów w stronę Parku Rodzinnego Uzbornia – z ulic: Widok, Gen. Dąbrowskiego, Zalesie Dolne, Uzbornia.

2. Dzielnica Kurów:
Od godziny 15.30 będę wyłączone z ruchu: część ulicy Kurów od skrzyżowania Witosa w kierunku mostu na obwodnicy oraz ulice: Maissa i Korty w kierunku ulicy Kurów. W obu kierunkach będzie wyłączna z ruchu ulica Krzyżaki do godziny 16.30

3.Dzielnica: Krzęczków – Łychów
Od godziny 16.15 będzie zablokowany jeden pas ulicy Brzeźnickiej od skrzyżowania z ulicą Krzyżaki do skrzyżowania z ulicą Łychów. Całkowicie do godziny 17.15 będą zablokowane ulice: Łychów do skrzyżowania z ulicą Krzęczków, ulica Krzęczków, ulica Konfederatów Barskich.

4. Dzielnica Śródmieście:
Od godziny 16.15 będzie zablokowana ulica Gazaris, będzie kierowany ruch na skrzyżowaniu ulic Gazaris z Kościuszki oraz ulic Trudna z Solną. Będą utrudnienia z dojazdem do Placu Puławskiego dla autokarów oraz busów. Zamknięte zostaną dla ruchu ulice: Solna, północna część Rynku, Mickiewicza, Różana, Biała, Plac św. Kingi. Zamknięty będzie wyjazd z ulicy Gołębiej, ulice Czackiego oraz Matejki. Na skrzyżowaniu ulic Matejki z Kazimierza Wielkiego oraz Kazimierza Wielkiego z Parkową będzie kierowany ruch. Ulica Parkowa zostanie zamknięta na całym odcinku.

Dojazd do Zielonej / Brzeska

1. Dla osób jadących od strony Krakowa (Łapczycy) przygotowano objazd w kierunku ulicy Nowy Świat lub Samlickiego i dalej ulicą Krakowską – Świętokrzyską – Oracką – Regis  do ulicy Konstytucji 3 Maja lub Kraszewskiego.

2. Dla osób jadących od ulicy Brzeskiej w kierunku południowym/północnym – objazd poprowadzi do ulicy Kraszewskiego i potem ulicą Regis i Oracką – Świętokrzyską – Krakowską i Samlickiego do skrzyżowania.

Organizatorzy informują, że zostały udostępnione trzy parkingi dla uczestników biegów, którzy będą chcieli dojechać do Parku Rodzinnego Uzbornia

– Parking przy firmie BOLARUS S.A. na ulicy Wiśnickiej
– Część parkingu przy sklepie NEODOM na ulicy Wiśnickiej
– Parking Urzędu Miasta przy ulicy Kazimierza Wielkiego, pomiędzy ZUS a MOSiR

Fundacja AUXILIUM, która jest organizatorem charytatywnych biegów, przeprasza mieszkańców Bochni za czasowe utrudnienia.
– Mamy nadzieje, na czynne włącznie się w naszą akcję poprzez kibicowanie, a także umożliwienie ogródkowych „hydrantów” na trasie biegu – apeluje Luiza Sawicka-Hofstede, prezes Fundacji Auxilium.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra