Wydarzenia

Bochnia. W końcu wybrano firmę, która ma się zająć rewitalizacją centrum Bochni

wizualizacja UM w Bochni

Polskie Surowce Skalne firma z Bielan Wrocławskich została wyłoniona w przetargu na rewitalizację centrum Bochni, pokonując tym samym dwie inne firmy, które były zainteresowane realizacją tej inwestycji.

Wyłoniona w przetargu firma uzyskała maksymalną liczbę punktów. Zadanie wykona za blisko 21 mln zł. Była to najniższa z ofert, jednocześnie dająca 7-letnią gwarancję.

Rewitalizacja centrum ma być zrealizowana w trzech etapach. Pierwszy z nich, który ma być gotowy do 20 grudnia 2018 roku, obejmuje remont ulic: Solna, Sutoris, Dominikańska, Św. Kingi wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną. W tym etapie przewidziano także wykonanie badań archeologicznych na płycie Rynku.

Drugi etap ma być gotowy do 31 grudnia 2019 roku (ul. Wąska i Rynek z pierzejami północną, południową i wschodnią wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną) – trzeci zaś do 15 maja 2020 roku (ul. Wolnica i Mickiewicza wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną).
Prace budowlane poprzedzą badania archeologiczne, które mają być prowadzone między innymi na bocheńskim Rynku.

Ze względu na konieczność ich przeprowadzenia samorząd Bochni nie wydzierżawił w tym roku płyty Rynku pod ogródki kawiarniane, tracąc przy tym kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Przedstawiciele bocheńskiego samorządu przekonują, że to nie jest niegospodarność, ale ostrożność.

– Gdyby wstępne, optymistyczne założenia się sprawdziły i prace ruszyłyby np. w czerwcu, a jednocześnie na Rynku powstałyby ogródki, Miasto musiałoby wypowiedzieć zawiązane umowy i ponieść określone straty- wyjaśnia Andrzej Koprowski, rzecznik prasowy bocheńskiego magistratu.

Według niego dokonane przed sezonem letnim wstępne rozeznanie, czy byliby chętni na rozwiązanie pośrednie tzn. podpisanie umów zawierających klauzulę ich natychmiastowego wypowiedzenia w przypadku rozpoczęcia inwestycji na bocheńskim Rynku, pokazało, że nikt nie wyraża zainteresowania takim rozwiązaniem.

Koprowski nie potrafi odpowiedzieć, kiedy dokładnie ruszą prace wykopaliskowe.
– Będzie to po podpisaniu umowy z wykonawcą – tłumaczy.

 

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Rici

    25 sierpnia godzina 14:05

    „Andrzej Koprowski, rzecznik prasowy bocheńskiego magistratu.” To nie jest podinspektor (!) w Biurze Promocji Miasta?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra