Wydarzenia

Bochnia. Umowa podpisana, jest duża kasa dla bocheńskiego szpitala

w tym miejscu zginał tomek
spotkanie w starostwie w Bochni
Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

W starostwie powiatowym podpisano umowę na dofinansowanie rozbudowy i modernizacji oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oraz oddziałów chorób wewnętrznych bocheńskiego szpitala. Lecznica na ten cel dostanie 4,6 mln złotych z RPO.

Do końca 2019 roku zakończy się gruntowna modernizacja oddziału chorób wewnętrznych oraz anestezjologii połączonej z intensywną terapią. W efekcie nie tylko uda się przebudować „łącznik” między dwoma budynkami, ale też doposażyć oba oddziały w nowoczesny sprzęt. Poprawi się także jakość leczenia pacjentów kardiologicznych – dzięki stworzeniu profesjonalnego zaplecza do rehabilitacji kardiologicznej nie będą musieli szukać pomocy w innych szpitalach.

Inwestycję o wartości ponad 5,5 mln zł uda się zrealizować dzięki dofinansowaniu unijnemu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w wysokości ok. 4,65 mln zł.

Umowę w sprawie dofinansowania podpisali: wicemarszałek Stanisław Sorys i Jarosław Kycia, dyrektor szpitala powiatowego w Bochni. W trakcie podpisania obecni byli również starosta bocheński Ludwik Węgrzyn oraz wicestarosta bocheński Józef Mroczek.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra