Wydarzenia

Bochnia. Trzecia rozprawa w sprawie zabójstwa 24-letniego Tomka. Wyroku jeszcze nie będzie

Dziś po raz trzeci Sąd Okręgowy w Tarnowie spotka się w sprawie zabójstwa 24-latka z Bochni. Chłopak zginął od ran zadanych nożem przez 17-letniego Damiana G. Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku przy ul. Solna Góra w Bochni.

Do tej pory odbyły się dwie rozprawy. Na pierwszej sąd przesłuchał uczestników tego zdarzenia, czyli piątkę młodych ludzi, którzy tego sierpniowego wieczoru spotkali się przy Solnej Górze. Byli lekko poróżnieni. Pomiędzy młodymi doszło do dalszych  nieporozumień. Kłótnia z czasem przerodziła się w szarpaninę. Ta niestety zakończyła się tragicznie.

Tomek został kilkakrotnie uderzony nożem przez Damiana G. Zmarł w wyniku odniesionych ran.
Prokurator zdecydował  na postawienie zarzutów w tej sprawie, trzem osobom biorącym udział w tym zdarzeniu. Najpoważniejszy zarzut, zabójstwa usłyszał 17-letni Damian G, grozi mu nawet 20 lat więzienia. Na ławie oskarżonych zasiada jeszcze: jego kuzyn 19-letni Krystian, który usłyszał zarzut pomocnictwa w zranieniu Tomka (grozi mu 5 lat więzienia) i Jakub odpowiadający za udział w bójce (3 lata więzienia).

Dziś sąd przesłucha pięciu ostatnich świadków. Proces się jednak jeszcze nie zakończy. Obrońcy oskarżonych zapowiedzieli bowiem złożenie wniosku o przesłuchanie biegłych psychologów, którzy badali Damiana G.
– Będzie to zorganizowanie w formie telekonferencji pomiędzy salą rozpraw SO w Tarnowie, a aresztem śledczym w Krakowie, gdzie pracują biegli psycholodzy – wyjaśnia sędzia Tomasz Kozioł z SO w Tarnowie.
Nie wykluczone, że potrzebna będzie jeszcze dodatkowa opinia toksykologiczna. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 19 września.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra