Wydarzenia

Bochnia. Szkoła muzyczna w budynku po starym pogotowiu? Ministerstwo się zastanawia

fot. Starostwo Powiatowe w Bochni

Na temat adaptacji budynku byłego pogotowia ratunkowego na potrzeby Szkoły Muzycznej II stopnia starosta Adam Korta rozmawiał z Jarosławem Wartakiem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa. Narodowego.

Starostwo Powiatowe w Bochni wystąpiło pod koniec ubiegłego roku do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z propozycją udostępnienia na potrzeby Szkoły Muzycznej II stopnia budynku po byłym pogotowiu przy ulicy Konstytucji 3-go Maja.
Ministerstwo wyraziło wstępne zainteresowanie pozyskaniem budynku i przeznaczeniem go na prowadzenie działalności dydaktycznej.

-Wizyta w Bochni Jarosława Wartaka zastępcy dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego miała na celu ocenę możliwości zagospodarowania budynku na potrzeby szkoły muzycznej – wyjaśnia Katarzyna Kępa-Hamuda ze Starostwa Powiatowego w Bochni.

Starostwo Powiatowe w Bochni proponuje wydzierżawienie tego budynku na kilkanaście lat lub wymianę na inny obiekt będący w posiadaniu skarbu państwa.

– Zależy  mi na rozwoju szkoły muzycznej w Bochni, jednak o szczegółach będzie można rozmawiać dopiero kiedy Ministerstwo podejmie decyzję, w sprawie zagospodarowania tego budynku – wyjaśnia starosta Adam Korta.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Eugeniusz Konieczny

    13 marca godzina 08:10

    Nareszcie! Kończy się czas przepychanek i jałowych dyskusji.Nie twierdzę, że wszystko pójdzie jak z „płatka”. Tyle lat,zwłaszcza przy kolejnych kampaniach wyborczych „przerzucano” się koncepcjami dotyczącymi umiejscowienia Szkoły Muzycznej II stopnia, nie podejmując nawet rozmów z kompetentnymi instytucjami i urzędami. Wyrażam nadzieję, że Starosta Bocheński wraz z Burmistrzem Bochni będą umieli z sobą współpracować. Jak trzeba będzie, to i pozostałe gminy naszego powiatu dołączą się do realizacji szczytnego celu, jakim jest Szkoła Muzyczna w Bochni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Akces
Góra