Wydarzenia

Bochnia. Szczepan Brzeski zdobył Mont Everest, jego dziewczyna Lhotse

szczepan , sylwia
Fot. Everest & Lhotse Expedition 2018

Nie było łatwo, ale udało  się. Pochodzący z Bochni 38-letni Szczepan Brzeski zdobył najwyższy szczyt na Ziemi i tym samym zakończył  swój projekt Korony Ziemi, jego dziewczyna 26-letnia Sylwia Bajek została najmłodszą Polką na Lhotse. Cali i zdrowi wracają do Polski.

Oboje są doskonałym przykładem tego, że jak czegoś się naprawdę chce, to musi się to udać.  Gdy w ubiegłym roku wracali z nieudanego ataku na najwyższy szczyt na Ziemi przekonywali, że spróbują jeszcze raz zmierzyć się z potęgą Himalajów.

Przez rok przygotowywali się do tej wyprawy bardzo solidnie, zbierali też potrzebne fundusze. W  kwietniu wylecieli do Katmandu, skąd wyruszyli w góry. Sylwia, studentka architektury wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie postanowiła, że wyjdzie na  Lhotse i będzie najmłodszą Polką na tym czwartym co do wysokości ośmiotysięczniku na Ziemi.

Szczepan doradca i wykładowca w zakresie zarządzania i rozwoju przedsiębiorstw zdobyciem Everestu chciał zamknąć realizowany przez siebie projekt Górskiej Korony Ziemi (9 najwyższych szczytów na świecie).

Dziś  na swoim profilu facebookowym zamieścili informację przesłaną z telefonu satelitarnego: „To już oficjalne. Wczoraj Sylwia zdobyła – Lhotse a dzisiaj Szczepan – Mount Everest.
Jest Wielki Sukces!”

Wyprawa „Everest & Lhotse Expedition 2018” ma też charytatywne przesłanie. Szczepan i Sylwia na Facebooku (Everteam 2018) prowadzą  zbiórkę dla  podopiecznych Fundacji Auxilium.  Chcą, by każdy metr wysokości, jaki pokonali  został zamieniony na złotówkę. W planach mają uzbieranie 17 364  zł, bo tyle liczą po dodaniu do siebie wysokość Mount Everestu i Lhotse.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra