Wybory 2018

Bochnia. Świetnie gra na fortepianie i ma pomysł na Bochnię. Jerzy Lysy zdradza założenia swojego programu wyborczego WIDEO

Fot.. screen You Tube

Koncertowy program wyborczy, bo zawierający fragmenty znanych utworów muzycznych zagranych na fortepianie i akordeonie zaprezentował Jerzy Lysy, kandydat na burmistrza Bochni.Blisko półgodzinny film, który trafił do sieci w czwartek, ma już blisko 900 wyświetleń.

– W ten nietypowy sposób postanowiłem zaprezentować swój program wyborczy, bo jak państwo wiedzą muzyka łagodzi obyczaje, a obyczaje w kampanii wyborczej są czasami nadużywane – mówi Jerzy Lysy.
Swój koncert zaczyna tangiem „Por una Cabeza” z filmu „Zapach Kobiety” i od razu tłumaczy dlaczego.

– Chciałby zapach Bochni promować – mówi. I dalej zapewnia nie da się tego zrobić w inny sposób jak pracą u podstaw. Mówi o konieczności modernizacji oczyszczalni ścieków i walce ze smogiem. Chce zlikwidować tysiąc domowych kotłowni węglowych, wykorzystując do tego celu fundusze samorządowe, Jerzy Lysy zapewnia, że ochrona środowiska jest jednym z ważnych elementów programu.

Przekonuje też, że konieczna jest zmiana lokalizacji tężni na Plantach Salinarnych i uratowanie znajdujących się tam boisk. Planuje powołanie specjalnej komórki w bocheńskim magistracie, w której pomoc znaleźliby przedsiębiorcy zainteresowani inwestowaniem w Bochni. Jest też niespodzianka dla przedsiębiorców – 2 tys. zwolnienia z podatku.

Jerzy Lysy chce uruchomić trzy świetlice dla seniorów oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. W planach ma budowę szkoły i przedszkola na oś. Proszowskim, dwóch innych przedszkoli i żłobka w Bochni. Chce reaktywować Szkolę Podstawową nr 3.

W programie wyborczym znalazły się także darmowe wejścia na basen dla młodych i starszych mieszkańców Bochni i sezonowe lodowisko w centrum miasta. Były wójt gminy Bochnia chce wprowadzić stypendia dla uczniów szkół wyższych z terenu Bochni.

Jerzy Lysy zapewnia, że będzie zdobywał fundusze z programów rządowych.
W koncertowym programie wyborczym odnosi się także do zakończenia budowy KN2 i poprowadzenia tej drogi nad torami kolejowymi, by połączyć ją z ul. Partyzantów, a następnie ul. Proszowską, stwarzając w tej sposób zachodnią obwodnicę miasta. Mówi również o braku łącznika autostradowego.

– Na razie sprawa idzie to bardzo wolno. Brzesko ma dwa łączniki, Niepołomice już rozpoczęły prace, a my ciągle jesteśmy w krzakach – podsumowuje.

Szczegółowy program wyborczy Jerzego Lysego zostanie zaprezentowany w najbliższych dniach, także na portalu www.bochniazbliska.pl

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra