Wybory 2018

Bochnia. Stanisław Bukowiec – inauguracja kampanii wyborczej kandydata do Sejmiku Województwa Małopolskiego

Budowa łącznika z autostradą, ZOL i hospicjum oraz zagospodarowanie terenów pod rekreację i sport  – to główne założenia programu dla Bocheńszczyzny Stanisława Bukowca, szefa tarnowskich struktur Porozumienia, kandydata do Sejmiku Województwa Małopolskiego z listy PiS. Dziś odbyła się oficjalna inauguracja jego kampanii wyborczej. W spotkaniu wziął udział wicepremier Jarosław Gowin.

Stanisław Bukowiec, który na liście PiS znalazł się w wyniku koalicji tego ugrupowania ze Zjednoczoną Prawicą (Porozumienie Jarosława Gowina  i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry) wspomniał, że w swoim programie położy nacisk na rozwój inwestycji w regionie, dostosowanie szkolnictwa zawodowego do faktycznych potrzeb przedsiębiorców oraz walkę ze smogiem, który występuje nawet w niewielkich miejscowościach.

Do głosowania na Stanisława Bukowca, który zajmuje miejsce nr 2 na liście PiS do sejmiku małopolskiego, zachęcał Jarosław Gowin. Wicepremier zwrócił uwagę, że to człowiek uczciwy, pracowity i kompetentny.
Wspomniał o sporym doświadczeniu w pracy samorządowej Stanisława Bukowca (był wiceburmistrzem Bochni i zastępcą wójta gminy Bochnia) oraz niemałym sukcesie zawodowym.

– Jest doświadczonym przedsiębiorcą, który odniósł sukces – mówi Gowin, podkreślając, że z Bukowcem łączą go przyjacielskie stosunki.

Wicepremier zapewniał, że w planach ma wysunięcie kandydatury Stanisława Bukowca do Zarządu Województwa Małopolskiego.

W ciepłych słowach o Stanisławie Bukowcu podczas spotkania wypowiadali się także jego przyjaciele: Izydor Puścizna prezes Małopolskiego Związku Osób Niepełnosprawnych w Bochni, Mirosław Cibor założyciel Fundacji Auxilium, Michał Bębenek mistrz w rajdach samochodowych, Edward Firek szef WTZ w Proszówkach, Stanisław Szydłowski prezes BKS i Damian Słonina komendant miejski OSP w Bochni, bo Stanisław Bukowiec od ponad 20 lat jest aktywnym strażakiem OSP.

Stanisław Bukowiec, radny Rady Powiatu Bocheńskiego, wcześniej pełnił także funkcję wiceburmistrza Bochni i zastępcy wójta gminy Bochnia. Przewodniczący Rady Nadzorczej Krakowskiego Parku Technologicznego, zarządzającego strefami gospodarczymi, w tym Bocheńską Strefą Aktywności Gospodarczej. Prywatny przedsiębiorca, wydawca. Żonaty, dwoje dzieci. Rocznik 1972.

 

Fot. Patryk Salamon

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra