Wydarzenia

Bochnia. Spotkanie z autorami i wydawcami książki „Z porywu wiary. Kościół i parafia św. Pawła Apostoła w Bochni 1981-2018”

Z ogromnym zainteresowaniem spotkała się promocja  książki „Z porywu wiary. Kościół i parafia św. Pawła Apostoła w Bochni 1981-2018”  połączona ze spotkaniem z autorami i wydawcami tej publikacji.  Po autografy ustawiały się długie kolejki.

Książkę promowaną dziś przy parafii pw. św. Pawła Apostoła podpisywali: ks. Jan Nowakowski odchodzący na emeryturę proboszcz tej parafii, a także Marek Gruca oraz Paweł Bielak.

Obszerna publikacja – opracowana przez Wydawnictwo REGIS ukazuje dotychczasową historię drugiej co do wielkości bocheńskiej parafii oraz przedstawia walory architektoniczne i artystyczne kościoła św. Pawła Apostoła.

Publikacja jest pierwszym metodycznym i zwięzłym opracowaniem dziejów bocheńskiej parafii św. Pawła Apostoła. W sposób chronologiczny ukazuje najważniejsze momenty z życia parafii, w tym o charakterze ponadlokalnym, zaczerpnięte głównie z prowadzonej przez proboszcza Kroniki parafialnej oraz z lokalnej gazety „Głos Parafii”.

Opracowania części monograficznej podjęli się niegdysiejsi dziennikarze mediów bocheńskich i małopolskich – Marek Gruca i Paweł Bielak. W redakcję wydawnictwa włączył się również dyrektor Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni – Jan Flasza, który w swoim wyjątkowym stylu przedstawił walory architektoniczne i artystyczne kościoła parafialnego.

Ponad 200-stronicową książkę w znacznej części zajmują zdjęcia (zebrano ich przeszło 320), autorstwa 21 fotografów, tych zawodowych i powszechnie znanych w Bochni oraz amatorów pasjonatów. Fotografie archiwalne ukazują m.in. budowę kościoła, liczne koncerty i istotne wydarzenia religijne i społeczne w parafii, zaś współczesne prezentują kunszt artystyczny najmniejszych nawet detali zdobiących wnętrza świątyni. Całość wieńczy przekład streszczenia w językach: angielskim i niemieckim.

Książka jest dostępna w parafii św. Pawła Apostoła, w sklepie „U św. Mikołaja” (dawniej „u św. Anny”), działającym przy Bazylice św. Mikołaja oraz w księgarni internetowej Wydawnictwa REGIS.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra