Wydarzenia

Bochnia. Są pieniądze na remont SOR

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

4,6 mln złotych otrzyma Szpital Powiatowy w Bochni na modernizację SOR. Jarosław Kycia, dyrektor lecznicy, a także Ludwik Węgrzyn, starosta powiatu bocheńskiego podpisali z Józefą Szczurek -Żelazko wiceministrem zdrowia umowę na dofinansowanie tego zadania.

Remont pochłonie 5,5 mln zł. Brakujące fundusze szpital dołoży z własnej kasy. Prace ruszą  jeszcze w czerwcu.

– Inwestycja obejmie rozbudowę oddziału. Zyskamy dodatkową przestrzeń do pracy. Po remoncie zamiast jednego łóżka monitorowanego wstępnej intensywnej terapii będą trzy – mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

To jeszcze nie wszystko. Powstanie jeden triaż, z którego pacjenci będą kierowani do SOR lub opieki całodobowej stosownie do ich stanu zdrowia. Zdecydowanie ograniczy to kolejki, bo zwiększy się przepustowość oddziału. Będą też wygodne boksy, w których pacjenci będą mogli oczekiwać na przyjęcie.

W  ramach inwestycji  oddział  zostanie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Trafią tu między innymi: nowej generacji respiratory stacjonarne, zestawy do torakotomii, urządzenia do dializ w terapii nerko zastępczej.

Remont potrwa rok. Dyrekcja szpitala przekonuje, że inwestycja nie wpłynie na pracę SOR. Pacjenci będą przyjmowani bez przerwy. Prace budowlane będą tak prowadzone, by zminimalizować wszelkie uciążliwości.

Remont oddziału ratunkowego to kolejny ważny projekt, który będzie służył wszystkim mieszkańcom naszego powiatu, bo to właśnie tam trafiają osoby w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życiamówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

SOR w  Bochni  codziennie obsługuje około 80 pacjentów.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra