Wydarzenia

Bochnia. Przynieś makulaturę i pomóż misjom w Kamerunie

Prace przy budowie ośrodka w Yaond

Na sobotę zaplanowana jest kolejna zbiórka makulatury, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc misjom w Kamerunie. Stare gazety, zeszyty i książki można przynosić pomiędzy godz. 7 a 16 na parking obok kościoła św. Jana Nepomucena w Bochni.

– W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej Ekombud, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać nam w dniu zbiórki – mówi Maria Ślusarz ze Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT, działającego przy parafii św. Pawła Apostoła w Bochni.

Dzięki wsparciu mieszkańców Bochni, którzy włączyli się w poprzednie zbiórki makulatury, w Yaond, stolicy Kamerunu w kwietniu została wykopana studnia głębinowa.
– To bardzo poprawiło standard życia mieszkających tam ludzi. Teraz przed nami kolejne wyzwanie budowa Centrum Dziecka z ochronką dla dzieci, przedszkolem, zespołem szkół, świetlicą z dożywianiem dzieci i ze szpitalem, realizowana przez Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa zwanych Pasjonistkami – wylicza Maria Ślusarz.

Prace przy budowie ośrodka już ruszyły. Na realizację  tego zadania  przekazane zostaną wszystkie fundusze pozyskane ze sprzedaży makulatury.

– Mieszkańcy Yaond, jak najszybciej potrzebują pomocy medycznej ze względu na ogromną śmiertelność zwłaszcza wśród dzieci, dlatego  bardzo potrzebne jest nasze wsparcie – dodaje organizatorka akcji.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra