Wydarzenia

Bochnia. Przy ZS nr 1 w Bochni powstała nowa hala. Robi wrażenie – ZDJĘCIA

Ma 44 metry długości i 22 szerokości. W podzielonej przegrodami hali mogą być jednocześnie prowadzone zajęcia dla trzech różnych grup. Dziś uroczyście otwarto nowoczesną salę przy ZS nr 1 w Bochni.
– To był bardzo potrzebny obiekt. W tej chwili w ZS nr 1, czyli bocheńskim „mechaniku” uczy się ponad 1300 młodych ludzi, za rok będzie ich dużo więcej, bo jednocześnie szkołę podstawową będą kończyć dwa roczniki – mówił Ludwik Węgrzyn, bocheński starosta podczas uroczystego otwarcia nowej hali.

ZS nr 1 w Bochni to jedna z największych szkół w powiecie. Kształci młodzież w 18 zawodach. Nauka odbywa się w 146 oddziałach. Do tej pory szkołę ukończyło 16,5 tys. osób.

– Przez lata przygotowywaliśmy młodzież pod potrzeby bocheńskiego rynku pracy i kształciliśmy w różnych zawodach: to był m. innymi malarz, złotnik, ogrodnik, wulkanizator. Szkoliliśmy fachowców dla bocheńskich zakładów – mówił Jan Balicki, dyrektor ZS nr 1 w Bochni.

Budowa hali trwała 15 miesięcy, projekt przygotowało bocheńskie biuro, inwestycję realizowała także lokalna firma. Zadanie kosztowało 9,7 mln zł, w części zostało dofinansowane z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra