Wydarzenia

Bochnia. Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie firmy z 20-stycznia, nadal wyjaśnia sprawę decyzji dla sortowni śmieci na Smykowie

sąd
Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Prokuratura Rejonowa w Brzesku umorzyła  śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez starostę, burmistrza, urzędników  starostwa, ale także przedstawicieli WIOŚ i PINB w sprawie wydawania zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie zbierania i transportu odpadów przez firmę z  ul. 20-stycznia.

– Część  czynów uległa przedawnieniu,  wobec części  uznaliśmy  brak znamion czynu zabronionego  – mówi Andrzej Leśniak, Prokurator Rejonowy w Brzesku.

Od prokuratorskiej decyzji  mieszkańcy się już odwołali.

Jednocześnie prokuratorzy z Brzeska nadal badają sprawę decyzji związanej z powstaniem  sortowni śmieci na Smykowie.

– W tej sprawie zgromadziliśmy już komplet potrzebnej dokumentacji, przesłuchujemy świadków.  Są spore szanse, że śledztwo zakończy się jeszcze we wrześniu – mówi prokurator Andrzej Leśniak.

W tym przypadku śledczy badają czy doszło do przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy przez urzędników bocheńskiego magistratu, w tym burmistrza Bochni. Sprawa dotyczy  okoliczności związanych z wydawaniem decyzji  środowiskowej  dla zakładu na Smykowie.

 

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra