Wydarzenia

Bochnia. Nowe znaki drogowe. Zobacz, gdzie je postawiono?

fot. um bochnia

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w Bochni wprowadzono nowe oznakowania.

Zapobiegając uszkodzeniom dróg i obiektów nieprzystosowanych do poruszania się ruchu ciężkiego oraz wysokich pojazdów wprowadzono następujące znaki:

  • na każdym z wlotów ronda przy ul. Karosek znaki informujące o skrajni wiaduktu nad ulicą Wodociągową – znakowanie wprowadzono już na wysokości ronda, gdyż jadące samochody ciężarowe po wjechaniu w ulicę Wodociągową nie są w stanie zawrócić bez spowodowania szkód,
  • oznakowano wjazd w ulicę Wodociągową dodatkową tablicą odblaskową,
  • oznakowano wjazd w ulicę Podedworze w kierunku wiaduktu dodatkową tablicą.

W związku z powyższym przedstawiciele UM apelują o zwracanie uwagi na pojawiające się nowe oznakowanie ulic oraz jego stosowanie.

-W celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz czytelności oznakowania, została podpisana umowa dotycząca corocznego odnowienia oznakowania poziomego (malowania) na terenie całego miasta. Prace te będą prowadzone głównie w godzinach nocnych zapewnia Andrzej Koprowski, rzecznik prasowy bocheńskiego magistratu.

W związku z w/w pracami przedstawiciele UM w Bochni proszą mieszkańców o zrozumienie, cierpliwość i w miarę możliwości nie zasłanianie pojazdami istniejącego oznakowania poziomego. Prace potrwają do 31 maja 2019 r.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra