Wydarzenia

Bochnia. Milion zł na działkę obok ZUS. Czy miasto ją kupi na parking?

Fot. Patryk Salamon

Ponad 12 ar działka ze starym rozwalającym się domem zlokalizowana obok ZUS i MOSiR została wystawiona na sprzedaż. Właściciele chcą za nią jednak aż milion złotych. To idealne miejsce na parking, czy jednak warto kupić, ten teren za taką cenę?

Przedstawiciele bocheńskiego magistratu przyznają, że są zainteresowani zakupem nieruchomości. Rozmowy trwają, żadnych ustaleń jednak jeszcze nie ma. Jeśli burmistrz zdecyduje się na zakup działki, musi uzyskać wcześniej zgodę Rady Miasta w Bochni.

Zgodnie z § 4 ust. 2 załącznika nr 1 do Uchwały Nr XIV/139/07 z dnia 29 listopada 2007 roku w sprawie określenia zasad nabywania, zbywania i obciążania nieruchomości gminy oraz ich wydzierżawiania lub najmu – warunki nabycia ustala burmistrz w drodze rokowań.

– Cena zakupu nie może być wyższa od wartości nieruchomości ustalonej przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego. Z pewnością cena jaką żąda sprzedający, jest dużo powyżej wartości tej nieruchomości, biorąc pod uwagę szacunki podobnych co do atrakcyjności i położenia gruntów w Bochni – mówi Andrzej Koprowski, rzecznik prasowy bocheńskiego magistratu.

Jeśli miasto zdecyduje się na budowę parkingu, to prawdopodobnie biorąc obecne przeznaczenie dla tej nieruchomości w MPZP Śródmieście, konieczna będzie punktowa zmiana tego planu.


1 Komentarz

1 Komentarz

  1. kierowca

    24 stycznia godzina 13:21

    Usunąć samochody parkujące po 10 godz i miejsc parkingowych będzie pod dostatkiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra