Wybory 2018

Bochnia. Krzysztof Kokoszka. Zobacz, co chce zrobić na os. św. Jana kandydat na burmistrza Bochni – WIDEO, ZDJĘCIA

Na dzisiejszym briefingu prasowym Krzysztof Kokoszka kandydat na burmistrza Bochnia mówił  między  innymi o planach budowy drogi  łączącej osiedle św. Jana  z krajową „czwórką” konieczności  budowy nowego przedszkola, a także wykonaniu nowego placu zabaw. Kandydatowi na burmistrza towarzyszyli radni z tego okręgu.

 Zobacz co chce zrobić  Krzysztof Kokoszka na os. św. Jana:

 Budowa zjazdu z obwodnicy do osiedla

Przebiegająca tuż obok osiedla obwodnica Bochni, oddana do użytku przed ponad 30 laty, dziś w dużej mierze stanowi barierę dla rozwoju miasta, gdyż przecina go na pół. Na wschód od niej powstały nowe osiedla domów jednorodzinnych – Krzęczków II i Łychów oraz szczególnie mocno rozwijające się obecnie osiedle na terenach dawnej cegielni przy ul. Brzeźnickiej. Mamy więc taką oto sytuację, gdy po dwóch stronach obwodnicy istnieją dwa duże osiedla z brakiem dostępu do drogi obwodowej. Obecnie, by z terenu któregoś z tych osiedli próbować wyjechać z miasta, trzeba przeciskać się przez zatłoczone ulice w centrum. Nasz plan polega na wykonaniu na wysokości os. św. Jana zjazdu z DK94 dla osób jadących ze strony Krakowa, który następnie zostałby połączony z ul. Brzeźnicką. W ten sposób uzyskamy przynajmniej jednostronne skomunikowanie wspomnianych osiedli z obwodnicą. Jednakże już teraz należy mieć na uwadze rozwiązanie dalekosiężne – tzn. możliwość włączania się do ruchu w obu kierunkach na obwodnicy dla mieszkańców obu osiedli.

 Budowa nowego budynku przedszkola

Na terenie os. św. Jana od samego jego początku istnieje tylko jedno przedszkole. Kiedyś zaspokajało ono potrzeby mieszkańców. Dziś wskutek intensywnego rozwoju budownictwa mieszkalnego dostępność do oferty przedszkolnej jest niewystarczająca. Dodatkowo stan techniczny budynku przedszkola budzi wiele zastrzeżeń. Wobec powyższego za konieczne uważamy budowę nowej siedziby przedszkola, z jednej strony odpowiednio większej, by zwiększyć liczbę miejsc, z drugiej strony odpowiednio funkcjonalną i nowoczesną.

Połączenie ul. Św. Jana (od ul. Murowianka) z ul. Widok i uwolnienie terenów budowlanych

Na południe od os. św. Jana i wzdłuż obwodnicy znajduje się kilka hektarów terenów budowlanych, które przez brak skomunikowania z drogami publicznymi nie nadają się obecnie do zabudowy mieszkalnej. Proponujemy zatem budowę zupełnie nowej drogi łączącej ul. Św. Jana (od ul. Murowianka) z ul. Widok, która rozwiąże ten problem. Przy okazji pozwoli także wykorzystać w sposób komercyjny grunty należące do miasta, znajdujące się powyżej Zakładu Produkcji Doświadczalnej CEBEA, na których chcielibyśmy w przyszłości wznieść mieszkania komunalne z ramach rządowego projektu Mieszkanie+.

 Nowy plac zabaw

Osiedle św. Jana jest ubogie w infrastrukturę rekreacyjną dla dzieci. Nieliczne i nie najnowsze urządzenia znajdują się w środku osiedla, pomiędzy blokami. Proponujemy powstanie całkiem nowego placu zabaw, który będzie służyć przede wszystkim najmłodszym mieszkańcom tego osiedla (ale nie tylko), a jego lokalizację widzimy na pasie zieleni, biegnącym wzdłuż deptaka, poniżej figury św. Jana Nepomucena.

Fot. Patryk Salamon

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra