Wybory 2018

Bochnia. Konwencja PiS w Bochni. Program wyborczy Krzysztofa Kokoszki, prezentacja kandydatów do rady miejskiej i powiatowej ZDJĘCIA, WIDEO

Obecnym władzom brakuje odwagi i determinacji w podejmowaniu ważnych dla miasta decyzji – mówił Krzysztof Kokoszka, kandydat PiS na burmistrza Bochni podczas konwencji zorganizowanej dziś po południu w sali kina „Regis”. Podczas spotkania kandydat na burmistrza zaprezentował swój program wyborczy opierający się na dziewięciu filarach.

– Dzięki nim mamy szansę wejść na ścieżkę szybkiego rozwoju i poprawić komfort życia mieszkańców –  przekonywał.

Jednym z założeń programowych przedstawiciela PiS  jest rozwiązanie problemów komunikacyjnych. To pilna potrzeba budowy parkingów w mieście, w tym także parkingu Park and Ride przy bocheńskim dworcu. To także konieczność budowy łącznika autostradowego.

Krzysztof Kokoszka ma też konkretne plany w dziedzinie polityki społecznej bezpieczeństwa i zdrowia. Chce, aby w Bochni powstały mieszkania w ramach rządowego programu „Mieszkanie +”, a także, by samorząd angażował się w profilaktyczne akcje prozdrowotne.

Nie zapomina o przedsiębiorcach, z myślą o nich chce stworzyć komórkę organizacyjną w Urzędzie Miejskim w Bochni ds. obsługi inwestycyjnej przedsiębiorców.

W planach ma rewaloryzację Plant Salinarnych, a także poprawę estetyki miasta i terenów zielonych.
W swoim wystąpieniu kandydat na burmistrza mówił też konieczności uruchomieniu żłobka i budowie nowej siedziby bocheńskiej biblioteki.

Zapewniał, że popiera pomysł budowy ośrodka sportowego w Chodenicach. Chce wspierać osoby grupy i kluby, propagujące uprawianie sportów ekstremalnych, niszowych i dyscyplin multisportowych jak triathlon, dyscypliny oparte o bieganie, chodzenie, jazdę na rowerze, pływanie i rolkarstwo.

Według Kokoszki konieczne jest wzmocnienie budżetu obywatelskiego poprzez coroczne przeznaczenie na niego 1 proc. wydatków budżetu miasta.

W spotkaniu wziął udział prof. Włodzimierz Bernacki. Zachęcał do udziału w głosowaniu i wsparciu kandydatów PiS.
– Od tych wyborów zależy bardzo wiele, to ten moment, by przyspieszyć – mówił odnosząc się do hasła wyborczego Krzysztofa Kokoszki.

W trakcie konwencji zostali zaprezentowali wszyscy kandydaci PiS, którzy znaleźli się na listach do rady miejskiej i powiatowej.

Był też Piotr Dziurdzia – kandydat PiS do Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Oficjalne rozpoczęcie kampanii zasygnalizował gong z pięknego mosiężnego dzwonu pozyskanego ze statku Bochnia. Dzwon  udało się zakupić na jednej z internetowych aukcji.  Jest szansa, że trafi on do bocheńskiego muzeum.

Gościem spotkania był także poseł Stanisław Piotrowicz.

Fot. Patryk Salamon

 

 

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra