Wydarzenia

BOCHNIA. Kolumna wojskowa przemaszeruje ulicami Bochni. Będą utrudnienia drogowe

W sobotę  mieszkańcy Bochni mogą się spodziewać utrudnień drogowych, związanych z odbywającym się tego dnia na ulicach miasta świętem żołnierzy z formacji podhalańskich.

Pierwsze utrudnienia wystąpią koło godziny 10, gdy odbędzie przemarsz kolumny wojskowej z Bazyliki św. Mikołaja w kierunku ul. Orackiej. Zamknięty zostanie wtedy kwartał ulic, położonych wokół pomnika przy ul. Orackiej.

Następnie wojsko przemieści się (koło godz. 10.30) ul. Regis, koło Bazyliki, ul. Mickiewicza, Kazimierza Wlk. w kierunku Stadionu Miejskiego. Wspomniane ulice i okolica będzie wtedy całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego. Utrudnienia potrwają do godz. 12.30. Zaleca się wtedy całkowite powstrzymanie się od przemieszczania się samochodami w centrum miasta.

Od godz. 14 w Parku Rodzinnym Uzbornia rozpocznie się wielki piknik militarny z udziałem pojazdów pancernych i kołowych Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej i Policji. Na wszystkich uczestników czeka wiele atrakcji, jednak wszyscy musimy się liczyć ze sporymi utrudnieniami na drogach. Przede wszystkim dla ruchu kołowego już od piątku zostanie zamknięty Park Rodzinny Uzbornia oraz okolice ul. Parkowej – związane jest to z przemieszczaniem się pojazdów specjalnych, transportujących sprzęt ciężki.  Również i w czasie trwania pikniku (początek – godz. 14) zaparkowanie w okolicach Uzborni będzie bardzo utrudnione, dlatego zachęcamy bochnian i mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy będą chcieli dostać się na miejsce – o pozostawienie samochodów w innych częściach Bochni i przejście pieszo w okolice Parku. Piknik potrwa do godz. 17.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra