Wydarzenia

Bochnia. KN2 najwcześniej za… kilka tygodni

Fot. Patryk Salamon

Temat otwarcia pierwszego odcinka KN2 został poruszony podczas konferencji prasowej w bocheńskim magistracie. Na pytanie zadane przez dziennikarza portalu Bochnia z bliska: kiedy droga będzie przejezdna, burmistrz Robert Cerazy poinformował, że w ciągu najbliższych kilku tygodni.

-Musimy spotkać się z kierownikiem budowy, z inspektorami nadzoru ocenić to, co jest wykonane – mówił Robert Cerazy.

Zastępca burmistrza zwrócił też uwagę, na to, że wykonawca musi obejrzeć inwestycję, sprawdzić wszystkie jej elementy. Chodzi o np. zabezpieczenie skarp czy uporządkowanie gospodarki wodnej.

Wykonawca pierwszego odcinka KN2 realizuje zadanie od maja 2018 r. na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) z rygorem natychmiastowej wykonalności wydanej przez Starostwo Powiatowe w Bochni w kwietniu ub. roku. Od tej decyzji odwołali się mieszkańcy. Sprawą zajmował się Urząd Wojewódzki w Krakowie który deklarował pierwszy termin wydania nowej decyzji ZRID na koniec listopada 2018 r. Następnie Urząd Wojewódzki przedłużył termin wydania decyzji na 18 grudnia 2018 i później na 18 stycznia 2019 r. Decyzja wydana wczoraj uwzględnia drobne poprawki.

ZOBACZ TAKŻE:

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.