Wydarzenia

Bochnia. IV Charytatywny Bieg o Pierścień św. Kingi już w najbliższą sobotę

Ala i Hania z rodzicami i bratem Stasiem
Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Już blisko 300 osób zapisało się do udziału w IV edycji Charytatywnego Biegu o Pierścień Św. Kingi. Organizatorem imprezy jest Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży Auxilium. Celem jest jak co roku wsparcie podopiecznych, którzy na co dzień korzystają z jej pomocy.

W ramach Charytatywnego Biegu o Pierścień św. Kingi przewidziano kilka imprez biegowych:  bieg  na dystansie 10 km, bieg rodzinny oraz  Nordic Walking  (oba także na dystansie 3 km). Organizatorzy przygotowali także kilka imprez dla dzieci :

  • Bieg Bąbla (rocznik 2014 i młodsi) dystans: 100 metrów, godzina 15 (W przypadku biegu dla Bąbla dopuszcza się asystę rodzica lub opiekuna)
  • Bieg Krasnala (rocznik 2010 – 2013) dystans: 500 metrów, godzina 15.15
  • Bieg Juniora (rocznik 2001 – 2009) dystans godzinie 15 i będą rozgrywane w następujących kategoriach wiekowych: 1000 metrów, godzina 15.30

W tym roku biegi dziecięce dedykowane są Liliance, malutkiej podopiecznej Fundacji Auxilium.

Dziewczynka urodziła się w czerwcu 2017 r. Wymaga stałej wielospecjalistycznej opieki medycznej (neurologicznej, pulmonologicznej, chirurgicznej, anestezjologicznej), jak również aparatury medycznej ułatwiającej jej codzienne funkcjonowanie (koncentrator tlenu, pulsoksymetr, rurki tracheostomijne, ssak medyczny, cewniki do odsysania wydzieliny z dróg oddechowych, strzykawki, dreny oraz pompa do żywienia przez PEG, gaziki jałowe, podkłady higieniczne, rękawiczki i inne).

Darczyńcą biegów dla dzieci jest: COTTONPRODUCT S. C. i LOCK-TEL.

Warto dodać, że  firma WERNER KENKEL opłaci każdy pokonany przez zawodników biegu głównego kilometr kwotą 2 zł/km!

Bieg wspiera także Fundacja Banku PKO BP: „Biegnę dla Alicji i Hani”.

Aby pomóc dziewczynkom, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Alicji i Hani” i dotrzeć z nią do mety.

W akcji mogą wziąć udział osoby startujące na wszystkich dystansach rozgrywanych w ramach 4. Biegu Charytatywnego o Pierścień św. Kingi.

Siostry Ala i Hania urodziły się jako wcześniaki, co spowodowało wiele komplikacji zdrowotnych. Obecnie 2-latki wymagają intensywnego i kosztowego leczenia, rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu. Dziewczynki są podopiecznymi Fundacji  Auxilium.

Program imprezy:

13 – 14:40 – zapisy w Amfiteatrze – Charytatywne Biegi dla Dzieci

15 – Charytatywne Biegi dla Dzieci – dystanse: 100 m, 500 m, 1 km

13:30 – 15:30 – zapisy w Biurze Zawodów – Mała Czarna Bistro – charytatywne Biegi dla Dorosłych

16 – start Biegu Głównego – 10 km –

16:15 – start Biegu na dystansie 3 km i Nordic Walking – 3 km

17:30 – Amfiteatr – rozdanie nagród, licytacje przedmiotów dla podopiecznych Fundacji Auxilium i konkursy z nagrodami

Po raz pierwszy w historii  biegu zawodnicy zakończą go na 10 km na stadionie przy ul. Parkowej! Meta biegu na 3 km i Nordic Walking – podobnie jak w roku ubiegłym znajdować się będzie w Parku Rodzinnym Uzbornia.

 

Biuro zawodów czynne będzie:

– w piątek 6 lipca, od 17 do 19:30 w Mała Czarna Bistro (zapisy na biegi na 3 km, 10 km i Nordic Walking)

– w sobotę 7 lipca, od 13 do 14:40 w Amfiteatrze (zapisy na biegi dla dzieci – dystanse na 100 m, 500 m, 1 km)

od 13:30 do 15:30 w Mała Czarna Bistro (zapisy na biegi na 3 km, 10 km i Nordic Walking)

– Oprócz konkurencji drużynowej gdzie jest nagroda dla najliczniejszej grupy biorącej udział w biegach, zaplanowaliśmy w tym roku także konkurencję, w której wyłonimy najszybszą drużynę biegu na 10 km – wyjaśnia Luiza Sawicka-Hofstede, prezes Fundacji Auxilium.

W rywalizacji  mogą wziąć udział osoby zgłoszone w formularzu uczestnictwa z tej samej drużyny. Zawodnik nie może startować w więcej niż jednej drużynie. Wygrywa drużyna, która osiągnie sumarycznie najkrótszy czas. Sklasyfikowanych będzie 5 najszybszych biegaczy z danej drużyny. Zgłoszenia uczestnictwa dokonują zawodnicy indywidualnie, podając jednobrzmiącą nazwę drużyny w polu „drużyna” podczas zapisów na stronie.

 

Więcej informacji na: www.biegsolny.pl

 

– W roku 2017, podczas poprzedniej edycji biegu udało nam się zebrać ponad 63 tys. zł., które w całości zostały przeznaczone na leczenie, rehabilitację i pomoc naszym podopiecznym. W tym roku naszą inicjatywę wsparło kilkudziesięciu darczyńców, którym już teraz serdecznie dziękujemy za pomoc – dodaje prezes fundacji Auxilium.

Trzeba dodać, że organizatorzy imprezy oraz zarząd fundacji nie pobierają żadnych wynagrodzeń za swoją pracę, działają charytatywnie, na zasadzie wolontariatu. Wszystkie wpływy ze zbiórek publicznych oraz datki od darczyńców i darowizna startowa zostaną przekazane na cele statutowe, czyli pomoc podopiecznym Auxilium.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra